منوی کافی شاپ - بخش دوم

منوی کافی شاپ

منوی کافی شاپ - نوشیدنی سرد بر پایه شیر و بستنی

در این بخش به نوشیدنی های سردی که به صورت عمومی در منوی کافه ها حضور دارند میپردازیم. به طور کلی نوشیدنی های سردی که در کافی شاپ ها سرو می شود یا بر پایه شیر و لبنیات هستند و یا آبمیوه های طبیعی و یا مصنوعی ... در این بخش به نوشیدنی های بر پایه شیر و لبنیات میپردازیم:

شیک یا میلک شیک:

شیک ها به معنای شیر زده شده است ، یعنی شیر و مقداری بستنی در مخلوط کن میکس میشوند. به طور کلی شیک ها در دنیا نوشیدنی های محبوبی هستند . ترکیب شیر با نوتلا ، کره بادام زمینی ، شکلات و ... طعم خاص و لذیذی را به وجود میاورد که به ذایقه ما ایرانی ها که شیرین پسند هستیم بسیار سازگار است. میلک شیک ها معمولا نوشیدنی هایی هستند که در لیوان های شیشه ای سرو میشوند و شخصی که آنرا سرو میکند معمولا دیواره شیشه را با شکلات ، سیروپ و موارد دیگر تزیین میکند. شیک نوشیدنی رقیقی است و اغلب با نی جهت نوشیدن سرو میشود.

منوی کافی شاپ

گلاسه :

گلاسه ها نیز برپایه شیر و بستنی هستند اما برخلاف شیک ها با هم مخلوط نمیشوند و شیر بر روی بستنی ریخته میشود اما نتیجه حاصل ترکیبی از بخش مایع و بخشی یخ زده است به همین به همراه نی ، قاشق نیز در هنگام سرو در اختیار مشتری قرار میگیرد تا به هر طریقی مایل است گلاسه خود را میل کند. گلاسه از قدیمی ترین رسپی های کافی شاپی است که در ایران سرو می شده است . به عنوان مثال یکی از قدیمی ترین کافه های تهران کافه نادری است ، در خیابان جمهوری که بیش از ۴۰ سال پیش کافه گلاسه های مطبوعی سرو می کرده است ؛ به طوری که طرفداران گلاسه را از قسمت های مختلف تهران به خود جذب می کرده است. نکته جالب اینکه کافه گلاسه به معنای قهوه یخ زده است و این ترکیب کنونی احتمالا مدیون ایرانی هایی است که

آفوگاتو:

بیشتر از یک نوشیدنی آفوگاتو یک بستنی است که با اسپرسو بر روی آن سرو میشود و به شکل و سلیقه باریستای هر کافه ای روی آن را با پودر شکلات و گرانول های مختلف تزیین میکنند. معمولا آفوگاتو یک اسکوپ بستنی است به همراه یک سینگل شات اسپرسو پس حتما قبل از سفارش اگر حجم از طعم برایتان مهم تر است از گارسون کافه سوال کنید که سرو آفوگاتو در این کافی شاپ به چه شکل است. البته  به دلیل حضور قهوه در این نوشیدنی بعضا در بخش نوشیدنی گرم دسته بندی میشود.

منوی کافی شاپ

فست فود