انواع رستوران در ایران : رستوران های غذای سریع یا فست فود

رستوران های غذای سریع یا فست فود

فست فود ها رستوران هایی هستند که با امکانات و تجهیزات آماده سازی و پختی که دارند در کمترین زمان ممکن سعی بر آماده سازی ، طبخ و سرو غذا دارند. فست فود ها به دلیل بهره گیری از تکنولوژی روز قدمت چندانی ندارند اما در مدت زمان کوتاهی بسیار گسترده شده اند و با زندگی شهری و صنعتی گره خورده اند.

از نظر محتوای منو :

فست فود ها معمولا از نظر فرم تنوع چندانی ندارند عموما در منوی فست فود ها میتوان انواع ساندویچ ، پیتزا ، سوخاری ها ، سالاد ها و... را مشاهده کرد. البته فست فود ها تنوع بسیاری از نظر طعم در یک غذای واحد اما در رستوران های مختلف برای شما به ارمغان می آورند ، به عنوان مثال در یک فست فود شما مرغ کنتاکی سفارش میدهید و در رستوران دیگر هم همان مرغ کنتاکی را سفارش می دهید و دو طعم کاملا متفاوت را تجربه می کنید با وجود فرم یکسان! نکته اینجاست که فرم یکسان است ولی رسپی می تواند متفاوت باشد ؛ به عبارتی یک مرغ سوخاری شامل یک تکه مرغ ، مایع مرینیت و پودر یا آرد سوخاری است. شما در رستوران اول مرغ بدون پوست که با آبنمک مرینیت شده و پودر سوخاری با ادویه های گوناگون آن را احاطه کرده اند در سرخ کن معمولی طبخ شده است را خورده اید اما در فست فود دوم مرغ با پوست که با مرینت باربیکیو آلمانی آغشته شده و با پودر کنتاکی وارداتی آنرا اصلاحا بردینگ کرده اند و در سرخ کن تحت فشار پخته اند ، برای همین دو طعم کاملا متفاوت حاصل شده است.البته رستوران های زنجیره در ایران معمولا طعم مشابه و یا نزدیکی را در شعاب خود ارایه میدهند...

فست فود

از نظر جغرافیایی :

در ایران در تمامی شهر های بزرگ فست فود ها به وفور یافت می شوند اما از شهرهایی که در راه اندازی فست فود ها شاخص هستند می توان تهران ، شیراز و بندرعباس را نام برد. به طور کلی فست فود ها در تمامی دنیا پراکندگی بسیار بالایی دارند و در کنار تمامی رستوران های بومی هر فرهنگ و کشوری را خود را گشوده اند و یا به غذاهای محلی شکل فست فود داده اند به عنوان مثال تاکو غذای سنتی مکزیکی است که در حال حاضر به صورت فست فود در دنیا گسترش پیدا کرده است. یا بعضی از فست فود های داخلی کباب و جوجه کباب را به شکل ساندویچ و در فرم فست فود ارایه می دهند.در ایران شما در هر شهر و یا روستایی که وارد شوید اگر یک فست فود با المان های غربی را پیدا نکنید حداقل  با یک ساندویچی کوچکی که ساندویچ کالباس و سوسیس میفروشد مواجه خواهید شد و این به شدت نفوذ فست فود ها در فرهنگ غذایی ما اشاره میکند.

از نظر فضای دکوراسیون :

از نظر فضا و دکوراسیون فست فود ها در ایران اگر از ساندویچی هایی که به شکل فلافلی ها و سنتی عمل میکنند و فضایی عمدتا پر شده از یخچال های ویترینی دارند بگذریم به فست فود هایی می رسیم که برای فضا و سالن خود هزینه های بعضا چند صد میلیونی می کنند و یا بعضا با خلاقیت های زیبا بسیار تحسین برانگیز عمل می کنند. فست فود ها معمولا از الگو های خاصی مانند استفاده از رنگ های شاد ، ظروف مقوایی به جای چینی و... برای سالن و فضای خود استفاده می کنند. در بیشتر فست فود هایی که به دکوراسیون خود اهمیت می دهند، شما میتوانید یک رنگ سازمانی غالب را بیابید که در لوگو ، نوشته ها ، منو های چاپی و... می توانید آن رنگ را ببینید.

فست فود

سبک سرویس دهی:

فست فود ها غذای خود را در حالت های مختلف سرو میکنند اما غالبا در یک فست فود شما ابتدا سفارش داده و فیش تهیه می کنید و بعد غذای خود را میل میکنید البته هستند فست فود هایی که شکل های مختلف از سر را به مشتریان خود ارایه می دهند. فست ها معمولا مکان مناسبی برای ملاقات های دوستانه و دور همی هایی هستند که هدف کاری و یا قرارهایی که نیاز به آرامش و سکوت را دارند را دنبال نمیکنند زیرا برای حضور در سالن فرصت بیشتری از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ندارید و ماندن بیشتر درآنجا معمولا معقول نیست.

برای آَنایی بیشتر با رستوران و صنایع وابسته با مجله رستوران همراه باشید.

فست فود

فست فود