مجلسه رستورانی

درباره زبان c++

c++ به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های دنیا است که رنک چهارم را در بین سایر زبان های برنامه نویسی از ان خود کرده است

امروزه انتخاب زبان C++ بعنوان یک مهارت برنامه نویسی یک انتخاب هوشمندانه محسوب میشود و بازار کار خوبی در آینده در انتظار برنامه نویسان حوزه C++ است پس مطالعه این مقاله برای متقاضیان ورود به این عرصه مفید خواهد بود

نکته : برای یادگیری زبان c++ الزامی به دانستن زبان c نیست

دوره آموزشی icdl

تاریخچه زبان C++
در سال ۱۹۷۹ بود که Bjarne Stroustrup در زمینه تحلیل کرنل UNIX برای سیستم های توزیع شده در آزمایشگاه AT&T به مشکل برخورد کرد..زیرا یا زبان آن سطح پایین بود و یا سرعت آن بشدت کم بود که کار کردن را عملا بسیار سخت میکرد.بنابراین تصمیم به ابداع یک زبان جدید گرفت.
سرانجام در سال ۱۹۸۵ وی تصمیم گرفت زبانی را با استفاده از زبان C ابداع نماید .دلیل وی نیز این بود که زبان C یک زبان کارامد ،عمومی و پر سرعت بود.علاوه بر این از دانش خود مبنی بر استفاده از زبان سیمولا بهره برد و پلاگین هایی را بر اساس زبان c  نوشت

در ابتدا نام C With Classes بر آن نهاده شد اما پس از مدتی به C++ تغییر پیدا کرد (++ در نامگذاری آن اشاره به عملگرهای افزایشی دارد)

کلاس آموزش جامع فتوشاپ

C++ چیست

آموزش نرم افزارهای معماری

از زبان C++ به دلیل ماهیت عمومی بودنش دارای تنوع زیادی است که ذکر تمامی این موارد در این مطلب نمیگنجد.اما در این مقاله به مواردی میپردازیم که برای مبتدیان مفید خواهد بود

اینترنت اشیاء
از C++ به منظور تولید انواع محصولات بر پایه اینترنت اشیا ،تولید و توسعه گجت ها و انواع زیر ساخت ها استفاده میگردد.

استفاده در کتابخانه ها
برای تولید و توسعه انواع کتابخانه های مفید تحت پلتفرم های مختلف ، از زبان C++ استفاده میشود.

دوره های گرافیک

صنعت بازی سازی
از این زبان میتوانید در ساخت انواع بازی ها برای پلتفرم های مختلف من جمله PC , PS , Xbox و … اشاره نمود.

تولید نرم افزار
از دیگر مورادی که میتوان از C++ در آن استفاده نمود ،طراحی و توسعه برنامه های محاسباتی ،گرافیکی و … است.

برنامه ها و بازی های تحت وب
برنامه نویسان از C++ به منظور تولید بازی های دو و یا سه بعدی بر پایه مرورگرها استفاده میشود

آموزش تخصصی ایلاستریتور

طراحی سیستم عامل
از زبان C++ در برنامه نویسی هسته و لایه های مختلف سیستم عامل ها من جمله ویندوز ،لینوکس ،MAC ، IOS و گوشی های هوشمند کاربردهای فراوانی دارد.

تولید برنامه برای تبلت ،تلفن های همراه و Embedded
طراحی و توسعه برنامه های پلتفرم های مختلف من جمله بلک بری ،اندروید ،IOS و … توسط زبان C++ صورت میپذیرد.

منازل و خودروهای هوشمند
کلیه برنامه های بکار رفته در منازل و خودرو های هوشمند با استفاده از زبان C++ نوشته شده اند

دوره آموزشی کورل

هوش مصنوعی
یکی از زبان های محبوب و پر طرفدار در زمینه هوش مصنوعی ،رباتیک و موتورهای هوشمند بازی ،C++ است و و افرادی که در این زمینه طراحی انجام میدهند ،تمایل زیادی به برنامه نویسی با این زبان را دارند

آشنایی با زبان c++

مزیت های زبان C++

زبان C++ دارای قابلیت های زیادی است که در ادامه به ذکر چندی از آن ها خواهیم پرداخت :
سرعت بالا :به دلیل اینکه این زبان نسخه بسط یافته زبان C است لذا بخش زبان C آن کاملا سطح پایین است که سرعت برنامه های نوشته شده با آن از سرعت بالایی برخوردارند.
زبانی چند پارادایمی : این زبان حداقل از ۷ سبک برنامه نویسی پشتیبانی میکند و به برنامه نویسان آزادی عمل میدهد.بنابراین شما میتوانید سبکی را انتخاب نمایید که با کاربرد مورد نظرتان سازگار است.
نوع بندی صریح : این زبان نوع بندی دارد .بدین معنی که به کامپایلر اجازه نمیدهد در مورد داده ها فرضیه سازی نماید .بعنوان مثال نمیتوانید در برنامه ۱۰ را بشکل “۱۰” بنویسید . توقع داشته باشید که برنامه متوجه شود این نوع دوم از یک رشته است.بنابراین پیش از اجرای برنامه ،کامپایلر خطاهای نوع بندی را تشخیص میدهد.

دوره آموزشی جاوااسکریپت

کتابخانه استاندارد : یکی از مواردی که C++ را قدرتمند کرده است ،کتابخانه های استانداردی است که در آن وجود دارد .در این کتابخانه ها ،الگوریتم های کارامدی وجود دارد که در زمان کدنویسی میتواند از آن ها استفاده های گسترده ای میشود.استفاده از کتابخانه ها موجب میشود که سرعت شما در کد نویسی بیشتر شده و دیگر نیازی به تولید کد ها از بیس نداتشه باشید.

پیش از شروع به یادگیری C++ به این موارد توجه نمایید :
حال که دانستید c++ چیست ،لازم است تا با آموزش آن و چگونگی یادگیری این زبان آشنا گردید

آموزش C++ زمانبر است:
هر زبانی برای آموزش نیاز به زمان دارد.C++ نیز از این قائده مستثنی نیست و حتی در مورد این زبان ،نیاز به زمان بیشتری احساس میشود.بنابراین انتظار آموزش و یادگیری آن در مدت یک هفته ،تفکری غلط است!

کلاس آموزش رویت

یادگیری پیچیده :
یادگیری زبان C++ به دلیل سطح پایین بودن آن تا حدودی پیچیده است.اما این پیچیدگی اوایل کار است و به مرور با آشنا شدن شما به زبان ماشین از میزان سختی کار کاسته میشود.شما میتوانید با استفاده از منابع قوی مطالعاتی و یا کلاس های آموزشی این مرحله را برای خود آسان نمایید .

نیازی به آموزش C ندارید :
همانگونه که در قبل تر نیز اشاره نمودیم ،درست است که C++ بر پایه C است اما الزامی برای یادگیری C پیش از یادگیری C++ ندارید.شما قادر خواهید بود که بدون هیچگونه پیش زمینه ای این زبان را آموزش ببینید البته یادگیری زبان c نیز خالی از لطف نیست و میتواند راه یادگیرتان را هموارتر نماید.

دوره آموزش افترافکت

مقالات گوناگون