انواع رستوران در ایران – بخش اول

انواع رستوران در ایران

رستوران ها را بر چند اساس می شود دسته بندی کرد :

بر اساس سطح قیمت ، براساس محتوای منو ، از نظر جغرافیایی و بومی ، از نظر فضای دکوراسیون و فضای کاربری(دوستانه ، کاری ، خانوادگی ، قرار دوستانه و ...) ، از نظر نوع سرویس دهی و..

در این بخش در هر مقاله به یکی از ۵ دسته اصلی زیر میپردازیم:

  • رستوران های ایرانی
  • رستوران های محلی
  • رستوران های بین المللی
  • رستوران های غذای سریع
  • رستوران های تلفیقی

رستوران های ایرانی:

از نظر محتوای منو :

منوی رستوران های ایرانی عموما تنوع بسیاری ندارند : برنج ،  نان ، کباب ها ، انواع خورش ، غذاهای محلی محبوب مانند میرزا قاسمی ، کوفته و... را شامل می شود و معمولا تفاوت رستوران های ایرانی یکی در مواد اولیه آنها با یکدیگر است و دوم تفاوت نوع طبخ آنهاست... رستوران های سنتی مانند آشکده ها ، دیزی سرا ها ، طباخی ها و... نیز در این شاخه قرار میگیرند اما به دلیل محدودیت موضوعی در مقالات دیگری به نقد و بررسی آنها خواهیم پرداخت.

از نظر جغرافیایی :

در تمامی شهر های ایران و همچنین کشور هایی که مهاجر پذیر ایرانی ها بوده است رستوران های ایرانی به وفور به چشم میخورد به عنوان مثال : لس آنجلس در آمریکا ، لندن و منچستر در انگلستان ، کوپنهاک در دانمارک ، تورنتو در کانادا و... شهر هایی هستند که رستوران های ایرانی معروفی در آنها تاسیس شده است و مشغول فعالیت هستند. جدای از مردم ایران زمین غذاهای اصیل ایرانی مثل کباب ها و خورش ها برای ذایقه مردم سایر کشور ها نیز خوش آیند است و باعث ماندگاری رستوران ها در این شهرها شده است ؛ اما تمایل به تجربه آنها برای آبگوشت و کله پاچه بسیار کم است و حتی کله پاچه را در لیست ترسناک ترین غذا های دنیا به حساب می آورند.

از نظر فضای دکوراسیون و کاربری  :

رستوران های ایرانی همواره با فضایی دلنشین از سنت ایرانی همراه بوده است و حتی با وجود اینکه تاثیر رستوران های خارجی بر کشور ما در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است ، اما رستوران هایی در حال راه اندازی و فعالیت هستند که از المان های اصیل ایرانی در معماری و نمای داخلی خود به وفور بهره می گیرند. حضور تخت ، فرش ، ترمه ، آبنمای حوض و فواره ، تنور نان داغ ، سبزه و گیاهان و... بسیاری از المان هایی هستند که در فضای داخلی رستوران های ایرانی به کار میروند ؛ البته امروزه بسیاری از رستوران ها با میز و صندلی های رستورانی و کمترین معیار های سنتی به دلیل کیفیت بالای غذا و سرویس دهی مشتریان بسیاری را در سبک های مختلف قرار ملاقات ها ، مهمانی ها و... به سمت خود جذب میکنند.

سبک سرویس دهی:

رستوران های ایرانی بسته به سال تاسیس ، سبک مشتری مداری و بسیاری عوامل دیگر به شکل های مختلفی سرویس خود را ارایه می دهند ، از رستوران شرف الاسلامی در بازار که به شکل تهیه سکه های ژتون غذا است می توان به عنوان یک نماد سنتی نام برد تا رستوران های دربند و فرحزاد که گارسون ها به سوی تخت یا میز شما آمده و سفارش را دریافت میکنند ، همچنین بعضی از رستوران ها به صورت سلف سرویس به مراجعین خدمات می دهند و بعد از انتخاب غذا ها به صورت وزنی و یا موردی با مشتریان حساب میکنند ؛ البته نباید بسیاری از رستوران های سلف سرویس هم هستند که صرفا مبلغی برای ورودی دریافت می کنند و نوع و مقیاس سفارش شما برای آنها تفاوتی ندارد.

فست فود