فلفل

ادویه های کاربردی در صنعت رستوران و کافه

بخش دوم

فلفل ها:

وجود ماده ای به نام کپسایسین در بعضی گیاهان و میوه ها به آنها خاصیت تندی می دهد که معمولا جهت محافظت این گیاهان در برابر حیوانات دارد .البته معمولا تاثیری بروی پرندگان ندارد. البته فلفل ها به میزان مختلفی درجه تندی دارند و حتی فلفل هایی با طعم شیرین و بدون تندی هم در این دسته قرار می گیرند . در ادامه چند فلفل پرکاربرد در صنعت غذا و نوشیدنی که به صورت ادویه مصرف می شوند را معرفی میکنیم:

فلفل سیاه

فلفل سیاه از آسیب میوه خشک شده گیاه فلفل حاصل میشود ، فلفل سیاه بومی کشور هندوستان است و طعمی تند و تا حدودی خنک دارد. در فست فود ها و رسپی انواع غذاها کاربرد دارد. فلفل سیاه به علت تندی متعادل در بسیاری از ادویه های ترکیبی کاربرد دارد . فلفل سیاه خواص بسیاری دارد ازجمله : مقوی معده و ضد نفخ است. مقوی حافظه و اعصاب است همچنین مسکن درد های عصبی است و در برخی سردرد های میگرن به عنوان دارو تجویز می شود. آنتی اکسیدان های آن ضد سرطان هستند و ...

فلفل سفید

فلفل سفید نیز کاملا مشابه با فلفل سیاه است و نسبتا خواص مشترکی دارند ، از گیاه مشترکی در هندوستان برداشت میشود و پس از آسیاب مورد استفاده قرار میگیرد.

فلفل

فلفل قرمز

فلفل قرمز از آسیاب فلفل قرمز خشک شده به دست می آید . فلفل قرمز از پس از کشف قاره امریکا یافت شد و در دنیا فراگیر شد. فلفل قرمز تندی بالایی دارد و در رسپی غذاهای اسپایسی کاربرد دارد . به عنوان مثال در مرغ کنتاکی اسپایسی مقادیر مشخصی از فلفل قرمز طعم تندی را رقم میزند. همچنین در کافی شاپ ها در صورت سرو نوشیدنی تند مانند هات چاکلت تند از فلفل قرمز در آن استفاده می شود.

برای آگاهی از موجودی ها، قیمت ها و منابع تامین به بخش مواد مصرفی رستوران مراجعه بفرمایید.

فلفل

فست فود