مجلسه رستورانی

چطور ux کار ماهری شویم

اگر شما یک طراح حرفه ای در زمینه ux باشید خواهید توانست سایتی متناسب با نیاز کاربر را طراحی نمایید.و اگر در این زمینه بتوانید به خوبی عمل نمایید خواهید توانست سایتتان را در نظر کاربر سایتی حرفه ای قلمداد نمایید .

اگر وی به خوبی بتواند این مهم را انجام دهد میتوان گفت که وبسایتی مناسب و حرفه ای را در نظر کاربر طراحی نموده است.
بدین منظور می توانید این موارد را مد نظر قرار داده و در کنار طراحی خود بدان ها توجه نمایید:
مخاطبین و کاربران سایت شما چه افرادی هستند
دلیل استفاده مخاطبان از خدمات و محصولاتتان چیست
چطور خواهید توانست به بهترین نحو خدمات خود را به مخاطبین عرضه نمایید .

و اما اصول طراحی ux چیست؟

و اما در حوزه طراحی UX چه مواردی را باید رعایت نمود تا طراحی UX وبسایتتان را بشکل اصولی طراحی نمایید .
این نکته را مد نظر داشته باشید که حوزه UX دائما در حال تغییر است اما اصول آن هرگز دچار تغییر نشده است و پایه های آن کما فی السابق در حال استفاده است.
اصولی که UX طبق آن پیش میرود و به طراحان کمک میکند تا روش شناسی متمرکزی داشته باشند و طبق آن طراحی خود را انجام دهند عبارتند از :

طراحی با نگاه انسان : بطور قطع اگر کاربر حس کند که با یک ماشین در حال تعامل است ،از تجربه کاربری خود لذت نخواهد برد.شما در طی طراحی باید بتوانید در دسترس بودن خدماتتان را در صورت نیاز کاربر ،به وی القا نمایید.در این صورت است که آن ها به شما اعتماد خواهند نمود.
طراحی CONTEXTUAL : طراحی شما باید به گونه ای باشد که کاربر در زمان استفاده از وبسایتتان احساس گم شدن نداشته باشد.بدین منظور باید راهنما و دکمه های بازگشت را در اختیار وی قرار دهید.
قابلیت پیدا کردن :وقت کاربر را وقت خودتان بدانید.بدین منظور سعی کنید طراحیتان را به گونه ای انجام دهید که موارد مورد نیاز مخاطب به آسانی در دسترسش قرار گیرد و برای پیدا کردن هدفش دچار مخاطره نشود.
طراحی سبک : سعی نمایید طراحی خود به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید و از زیاده گویی با لایه های متعدد بپرهیزید.زیرا با توجه به زندگی امروزی و بی حوصلگی انسان ها ،در بهترین حالت اگر کاربر سایت شما را ترک نکند ،توضیحات را نیز نخواهد خواند.

برای طراح ux شدن نیاز به دانستن چه مواردی است؟

آموزش
برای آموزش و یادگیری راه های مختلفی وجود دارد من جمله شرکت در کلاس های گروهی و خصوصی و یا مشاهده فیلم های آموزشی.حتی میتوانید از فیلم های آموزشی که در سطح نت وجود دارد استفاده نمایید.اما آموزش به تنهایی کافی نیست.شما باید علاقه به این کار داشته باشید تا پیگیر موارد روز باشید و تمرین داشته باشید .در غیر اینصورت نخواهید توانست کشتی خود را به ساحل برسانید.

داشتن نمونه کار

تمرین و ممارست در انجام پروژه های مختلف بسیار اهمیت دارد.شما برای دانستن نقاط ضعف و قوت خود باید نمونه کارهای بسیاری را طراحی نمایید تا در ضمن برخورد به مشکلات متعدد ،بتوانید مشکلات خود را پیدا نمایید و آن ها را رفع نمایید .

شناخت سیستم های مدیریت محتوا

انواع CMSها عبارتند از سیستم دروپال ،وردپرس و جوملا به انضمام تمام پلتفرم های تجارت الکترونیک.شما بعنوان یک UX کار ،باید تمامی سیستم های مدیریت محتوا را بشناسید و از عملکرد آن ها مطلع گردید.

آشنایی با نرم افزارهای طراحی

یک طراح UX در طول طراحی خود باید بتواند با نرم افزارهای متفاوت کار کند و بدین منظور باید بتواند طرح های مورد نیاز خودش را در محیط های گوناگون استفاده و تبدیل نماید.به عنوان مثال باید بتواند فاوایکون سایت را به محیط فتوشاپ منتقل نماید و خروجی بگیرد.

دوره آموزش طراحی سایت

دانش برنامه نویسی

مانند تمامی مواردی که در این مقاله عنوان میگردد ،اشنایی با کدهای برنامه نویسی برای تبدیل شدن به یک طراح UX حرفه ای ضروری است .زیرا در صورتیکه برنامه نویسی و کار با کد ها را ندانید در طول مسیر طراحی به مشکل بر خواهید خورد.بعنوان مثال در طراحی ود از قالب وردپرسی استفاده میکنید که با محدودیت گرد کردن دور عکس ها روبرو است.در صورتیکه شما با کدهای CSS آشنا نباشید ،نخواهید توانست دور عکس ها را گرد نمایید.

آشنایی با بهینه سازی موتورهای جستجو و سئو

اگر سایتتان را متناسب با نیاز کاربر طراحی نمایید و تمامی اصول و قواعد را رعایت نمایید ،خواهید توانست رتبه بالایی از گوگل را بدست آورید.

دانش ریسپانسو نمودن

ریسپانسو یعنی سایت را به گونه ای طراحی نماییم که در مرورگرهای مختلف بتواند به درستی نمایش داده شود.این امر با نام بوت استر شناخته میشود.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی

آشنایی با مبانی PHP, JQuery و JavaScript

در صورتیکه با زبان های پی اچ پی ،جاوااسکریپت و جی کوئری آشنایی داشته باشید خواهید توانست توابعی را به وبسایتتان اضافه نمایید که وبسایتتان را بشکلی حرفه ای تر نمایش دهد.


مطالب مرتبط :

آموزش تخصصی وردپرس

دوره آموزش asp.net

آموزش طراحی سایت تخصصی

مقالات گوناگون