پنیر های رستورانی و پرکاربرد در ایران

پنیر گودا

پنیر گودا یک پنیر طبیعی است ، رنگ زردی دارد و برای ساندویچ ها ، برگر ها ، کلاب ها به صورت ورقه ای در دو حالت سرد و گرم کاربرد دارد. که البته پنیر های تازه فرم نرم دارند و هرچه کهنه تر شوند خاصیت پودر شوندگی در آن بالا می رود . البته در بازار پنیر های پروسس شده و نرم ورقه ای گودا با برند های مختلف موجود است و به صورت فله و بسته بندی برای مصارف رستوران و کافی شاپی به فروش می رسد. پنیر گودا نسبتا سنگین است و به عنوان مثال برای پیتزا به صورت جزیی توصیه می شود. اما برای پاستا و لازانیا پنیر محبوبی است و همچنین به سرعت در ذوب شدن در هنگام مجاورت با حرارت معروف است.

پنیر موتزارلا / موزارلا

پنیر موزارلا پنیر نسبتا سبکی است و به صورت سنتی بر روی پیتزاها به عنوان پنیر پیتزا استفاده می شود . البته باید در نظر گرفت که پنیر پروسس پیتزا با پنیر موزارلا متفاوت است و ترکیب چند پنیر باهم است. پنیر موزارلا به صورت خمیری و نرم است و در صورت سرو به تنهایی معمولا به شکل توپی ارایه می شود.

موزارلا

پنیر بلوچیز

پنیر آبی یا پنیر بلوچیز به دلیل حضور و رشد نوعی باکتری خوراکی دارای رگه ها و رنگ های آبی است ، این پنیر به صورت صنعتی در ایران به صورت ورقه ای و خشک قابل دسترس است . پنیر پروسس ورقه ای بلوچیز طعم خاصی دارد ، پنیر بسیار سنگینی است و برای رنگ آمیزی و ایجاد طعم خاص به مقدار متناسب توصیه میشود.

پنیر چدار

این پنیر یک پنیر سنتی انگلیسی است ، رنگ زرد مشخصی دارد اما از نظر کاربرد و رنگ مشابه پنیر گودا است. با این حال از نظر طعم متفاوت است ، همچنین از پنیر گودا سبک تر است و به صورت ترکیبی برای پیتزا بلامانع است . پنیر چدار معمولا برای سرو گرم برگر و ساندویچ ها نیز به صورت ورقی مصرف می شود. این پنیر در حالت پروسس و ورقه ای از پنیر گودا با شرایط مشابه نمک کمتری دارد.

چدار

پنیر توفو :

پنیری است که از شیر سویا به عمل می آید و فاقد کلسترول است . در غذا ها و سالاد های آسیای شرقی کاربرد دارد همچنین در کافی شاپ ها برای صبحانه و انواع سرو های سرد می تواند طعم خاص خود را داشته باشد . در بعضی موارد حتی پنیر توفو را کباب میکنند و در کنار دیگر غذاها سرو می کنند.

پنیر پارمزان /پارمسان

پنیر پارمزان یک پنیر سفید رنگ است و برای تهیه یک کیلو از آن ۱۶ لیتر شیر گاو مورد نیاز است. پنیر پارمزان یکی از اصلی ترین صادرات ایتالیاست و به تعریفی برای ایتالیایی ها حکم زعفران ما برای آنها را دارد. پنیر پارمزان به صورت پودری بر روی سالاد ، پاستا ، لازانیا و پیتزاها سرو میشود . طعم پنیر پارمزان در سالاد بسیار محسوس است و سالاد های سزار از جمله پر استفاده ترین موارد برای پنیر پارمزان هستند.

سالاد سزار
فست فود