هاست مناسب وردپرس

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا میباشد. نزدیک به ۸۰ درصد سایت ها توسط همین سیستم مدیریت محتوا ساخته شده است. بنابراین در اینجا یکی از مهم ترین دغدغه ها انتخاب یک هاست خوب و مناسب برای سایت های وردپرسی است. شرکت های متنوعی هستند که خدمات هاستینگ را ارائه میدهند. هاست های متفاوتی برای وردپرس وجود دارد. پس ممکن است وب مستران در انتخاب هاست مناسب برای خود دچار سردرگمی شوند. دز این مقاله میخواهیم با اطلاعاتی کامل و جامغ شما را راهنمایی کنیم.

ویژگی های هاست مناسب وردپرس

پس تا اینجا نتیجه گرفتیم که وردپرس بسیار محبوب است و این محبوبیت به دلیل وجود هزاران هزار قالب و افزونه است که کار را برای طراحان سایت آسان میکند. اما اگر شما بستری مناسب برای سایت های وردپرسی خود نداشته باشید یک مشکل بزرگ خواهید داشت. برای مثال اگر شما قصد دارید تا از پلاگینی در سایت خود استفاده کنید که لازمه استفاده از آن Curl فعال سوآ بر روی هاست است. حال فرض کنید که هاست شما همین قابلیت را نداشته باشد. پس در این بین شما متضرر خواهید شد. ممکن است که مجبور شوید تا شرکت هاستینگ خود را عوض کنید و برای این انتقال هاست باید هزینه های بیشتری را متقبل شوید.

ویژگی های متفاوتی وجود دارد که هاست مورد نظر را از بقیه هاست ها متمایز میکند: سرعت، قدرت، قابل اطمینان بودن. البته پایبند بودن شرکت هاستینگ به قوانین نیز بسیار اهمیت دارد. شرکت هاستینگ باید بتواند به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما باشد و بتواند تمامی مشکلات شما در هنگام به مشکل خوردن با سایت را حل کند. مثلا : ممکن است سایتی که شم میخواهید طراحی کنید، به علت تمام شدن پهنای باند ساسبند شود و شما بخواهید که با شرکت هاستینگ خود تماس لازم را برقرار کنید. در این مواقع سایت شما و در واقع کسب و کار اینترنتی شما باید تا زمان پاسخگویی شرکت هاستینگ به حالت تعلیق دراید.

اما اگر بi شکلی تخصصی تر بخواهیم به بررسی هاست های مناسب وردپرس بپردازیم ،باید بدانیم که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز به چه نوع مفسر و سرورهایی دارد؟سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای اجرا و پردازش اطلاعات بسیار زیادی که نیاز است هر روزه در دیتابیس ذخیره شود به مواردی نیاز دارد؟

  • یک سرور لینوکسی از نوع آپاچی ،Nginx و …
  • استفاده از PHP با ورژن ۲ یا بالاتر
  • پایگاه داده Mysql ورژن ۰ و بالاتر و یا پایگاه داده MariaDBبا ورژن ۱۰ یا بالاتر

مقالات گوناگون