هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی

هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی

در مقاله قبلی با عنوان “دکوراسیون داخلی ارامش بخش در محیط کار” یکی از ترفند های ترکیب رنگ ها را در محیط اداری بیان کردیم. طراحان داخلی همیشه معتقد بودند اصلی ترین عامل در دکوراسیون داخلی رنگ ها هستند که می توانند در نگاه اول تاثیری مثبت در ذهن بیننده ایجاد کند. اما نکته اصلی این است که چه رنگ هایی در کنار هم قرار گیرند تا بتواند محیطی زیبا را به وجود بیاورد. پس تصمیم گرفتیم در مقاله ای جداگانه فقط در مورد ترکیب رنگ ها برای ایجاد هارمونی زیبا صحبت کنیم. در مقاله ای دیگر هم در مورد گیاهان با عنوان “معرفی گیاهان مناسب دکوراسیون داخلی” بحث کردیم.

هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی چگونه است؟

در این قسمت قبل از تحلیل رنگ ها بهتر است بدانیم هارمونی یعنی چه؟ هارمونی یعنی همسان بودن. ولی این به این معنی نیست که باید دو چیز دقیقا عین هم باشند. هارمونی به اصطلاح یعنی هماهنگ کردن اجزای داخل یک محیط. تنها عاملی که در ایجاد هارمونی های زیبا کمک می کند رنگ ها هستند.

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

* بنفش زرد سفید سبز: اگر ترکیب این رنگ ها در کنار همدیگر باشند، میتوانند محیطی را خلق کنند که سرشار از شکوه و زیبایی باشد. رنگ ارغوانی هم به عنان رنگ بنفش شناخته می شود که میتواند جلوه ای از قدرت و شکوه مندی را نشان دهد. رنگ زرد هم رنگ نشاط اوری است و در هر محیطی که استفاده شود موجب ایجاد حس شادی در افراد میشود. معمولا در اتاق کودکان سعی می شود از این رنگ در وسایل جزیی استفاده شود.

هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی

* قرمز: رنگ جذاب قرمز، رنگی است قدرتمند که در روحیه افراد بسیار تاثیر گذار است و میتواند با خود شادی و نشاط را همراه کنید. در محیط هایی که مثل رستوران بهتر است تا رنگ های نارنجی و قرمز را به کار برد تا اشتهای مشتریان زیاد شود. اما برای اتاق خواب بهتر است تا رنگ قرمز در کنار رنگ های خنثی باشد. زیرا در اتاق خواب بهتر است تا انرژی در سطح پایین باشد.

* قهوه ای: رنگی گرم که حس امنیت را در محیط جاری می سازد. رنگ قهوه ای وقتی با نگ های خنثی ترکیب میشود جلوه ای زیبا را به محیط می دهد. در دکوراسیون داخلی منازل و حتی محیط های اداری از طیف های مختلف قهوه ای استفاده کنید.

* سبز: در هر محیطی که رنگ سبز دارد حس ارامش را هم با خود به همراه می آورد. در محیطی که از طیف های مختلف سبز استفاده شود، همانطور که در جنگل از طیف های مختلف رنگ سبز استفاده میشود، حس طبیعت و آرامش موجود در طبیعت را با خود می اورد و دیگر حس دلزدگی را به وجود نمی آورند.

* رنگ خاکستری: استفاده از رنگ خاکستری نیازمند دانستن نکاتی هنرمندانه است تا بتواند حس زیبایی و ان اعتماد به نفس را در محیط جاری سازد. برای اینکه تاثیر روانی این رنگ بر افراد بیشتر شود، میتوانیم در کنار رنگ های خنثی از ان استفاده کنیم. اما در کنار رنگ های گرم و تندی مانند قرمز بهتر است تا این رنگ را در قسمت زمینه بیشتر به کار ببریم. مبلمان اداری

مقالات گوناگون