منوی کافی شاپ را بهتر بشناسیم…

نام های متنوع و عجیب در منوی کافی شاپ امروزه به عنوان یک پیش فرض در ذهن هر کسی شکل گرفته است. برخی از ما وقتی به منوی کافه جدیدی می رسیم حتی برخی نام ها را نمی توانیم تلفظ کنیم ؛ چه برسه به سفارش دادن .... بعضی وقت ها هم طولانی ترین و عجیب ترین اسم را سفارش می دهیم و با یک فنجان کوچک و قیمت بالا مواجه میشویم و تصورمان از کافی شاپ رفته رفته ترسناک تر و عجیب تر می شود...

به همین دلیل تصمیم گرفتیم برخی موارد اصلی را در بخش های مختلف با توضیحات کاربردی معرفی کنیم:

بخش اول نوشیدنی های گرم (بر پایه قهوه)

اسپرسو :

برای تهیه اسپرسو ابتدا دانه های قهوه آسیاب میشوند و در دستگاه اسپرسو ساز قرار میگیرند ، در این دستگاه آب نزدیک به جوش و تحت فشار از میان قهوه پودر شده گذر می کند و شیره ای قهوه ای رنگ و غلیظ را به ما ارایه میدهد. این محصول اسپرسو است که پایه بسیاری از نوشیدنی های بعدی است.

آمریکانو:

این نوشیدنی همان اسپرسو است که با مقداری آب داغ رقیق شده است و صرفا طعم خالص قهوه را سبک تر کرده است.نکته قابل توجه تفاوت آمریکانو و دبل اسپرسو است ؛ به دلیل حجم نزدیک گاهی این دو با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند در صورتی که دبل اسپرسو ماهیت ثابت اسپرسو دارد ولی آمریکانو رقیق تر شده سینگل اسپرسو یا یک اسپرسو است.

کاپوچینو :

محبوب ترین نوشیدنی بر پایه قهوه در دنیاست ، به معنای کلاه کوچک ! کلاه کوچک نشان از فوم یا کف شیری است که در بالای سطح این نوشیدنی قرار می گیرد. این نوشیدنی همانطور که گفته شد حاوی اسپرسو و شیر به نسبت مساوی همچنین  فوم شیر میباشد و طعم قهوه در آن مشهود است. در ایتالیا بعد از ساعت ۱۱ صبح هیچ کس کاپوچینو سفارش نمی دهد و معمولا نوشیدنی صبحگاهی آنان است. اما در ایران کاملا متفاوت است.  کاپوچینو را گاهی با سیروپ ها و پودر های گوناگونی مانند فندق ، بادام ، کارامل و ... نیز سر میکنند.

کافه لاته :

 لاته یا لته تشکیل شده است از اسپرسو و حدودا سه برابر حجم اسپرسو شیر جوشیده است که معمولا بدون فوم شیر سرو میشود؛ این عدم حضور فوم باعث میشود که باریستا بتواند به لته شکل های گوناگونی از رنگ های قهوه ای و سفید نوشیدنی بدهد . به این فرایند در سطح حرفه ای لته آرت میگویند و حتی در شکل های مختلف باریستا ها در مسابقات لته آرت شرکت میکنند و توانمندی خود را در این زمینه به چالش میکشند.

کافه موکا:

کافه موکا یا موکاچینو نوشیدنی محبوب افرادی است که طعم قهوه به همراه شکلات را دوست دارند. معمولا در لیوان های شیشه ای و به صورت طبقه ای سرو میشود ؛ این نوشیدنی از پودر هات چاکلت و یا به شکل حرفه ای تر شکلات داغ ، شیر ، اسپرسو و فوم شیر به نسبت های تقریبا یکسان تشکیل شده و به شکل های مختلف سرو میشود. در بعضی کافه ها بر روی فوم مقداری خامه و یا پودر دارچین و یا کاکائو نیز اضافه میشود.

به طور کلی استاندارد نوشیدنی های بر پایه قهوه مواردی بود که نام برده شد ، البته بعضی از کافه ها ممکن است اسامی خاص خود را بر روی نوشیدنی ها بگذارند ، پس در هر زمان که متوجه موردی در منو نشدید حتما از پرسنل کافه بخواهید موارد را به شما توضیح دهند تا از سفارش خود ناراضیتی ناشی از عدم شناخت نداشته باشید.