معایب هاست رایگان چیست؟

لازمه ی داشتن یک سایت ،فراهم کردن یک دامنه مناسب است. برای همین منظور افرادی که دوست دارند سایتی برای خود داشته باشند و از طرفی نمیخواهند هزینه ای متقبل شوند، به هاست رایگان روی میاورند. هاست رایگان برای افرادی مناسب است که از کسب و کار خود مطمئن نیستند و یا اینکه تنها برای کسب تجربه میخواهند سایتی داشته باشند. هاست رایگان هم دارای مزایا است هم معایب. در این مقاله میخواهیم شما را با معایب آنها آشنا کنیم. اما سوال اصلی اینجا است که چرا هاستی که توسط یک شرکت به واسطه ی پرداخت مبلغی در اختیار شما قرار میگیرد ،چگونه توسط شرکتی دیگر به شکلی رایگان در اختیار شما قرار گرفته میشود؟

معایب هاست رایگان

  • تبلیغات مزاحم

معمولا کسانی که هاست رایگان تهیه می کنند تبدیل به ابزار تبلیغاتی میشوند به این صورت که تبلیغاتی را در بالا و پایین سایت به نمایش می گذارند. در حقیقت شرکت های ارائه دهنده هاست رایگان از این طریق در امد زایی میکنند.

  • عدم امنیت

شرکت هایی که خدمات هاست را اراه میدهند موظف هستند تا امنیت هاست را در برابر حملات هکر ها تامین نمایند. اما زمانی که شما هاست رایگان تهیه می کنید، آن شرکت دیگر هیچ گونه تعهدی در قبال حملات هکر ها ندارد. بنابراین سایت شما ممکن است توسط هکر ها هک شده و هیچ کس هم پاسخگوی این کار ها نیست. زیرا برای تامین امنیت پولی پرداخت نکردید.

  • منابع محدود

در هاست های رایگان منابعی بسیار محدود در اختیار شما قرار میگیرد. در نتیجه امکانات کمی هم در اختیار شما قرار میگیرد. مثلا:

  1. پهنای باند بسیار محدود
  2. عدم توانایی در نصب کردن ماژول های خاص
  3. عدم توانایی در پارک دامنه
  4. تعداد FTP و ایمیل بسیار محدود
  5. استفاده از نسخه های منسوخ PHP و SQL
  6. و …
  • عدم پشتیبانی

زمانی که از سرویس های رایگان استفاده می کنید، توقع خدمات پشتیبانی را نداشته باشید. اگر با مشکلی مواجه شوید بعد از تیکت زدن باید روز ها و یا شاید هفته ها صبر کنید تا بتوانید پاسخی دریافت کنید. برای شرکت ها اولویت با کسانی است که از سرویس های غیر رایگان استفاده میکنند. پس اگر مشکلی داشتید ممکن است حتی هیچ گونه پشتیبانی هم صورت نگیرد.