مزیت های هاست رایگان

امروزه دیگر تمامی کسب و کار ها نیاز به یک وب سایت دارند. چرا که مردم همه روزه در فضای وب میچرخند و انتخابات خود را در دنیای وب انجام میدهند. برای اینکه بتوانید وب سایتی داشته باشید، به دو مورد نیاز دارید : هاست و دامنه. هاست چیست؟ به فضایی میگویند که از طرف میزبان در اختیار شما قرار میگیردتا شما بتوانید اطلاعات خود را بر روی وب سایت قرار دهید. البته هاست ها بنا بر تناسب مصرف وب سایتی که بر روی آن سوار میشود ،انواع مختلفی دارند. مثلا هاست مجازی، هاست ابری، هاست وردپرس و هاست جوملا ، هاست اشتراکی، هاست رایگان، هاست پر سرعت، هاست ابری لینوکس و غیره. اما در این مقاله میخواهیم در مورد هاست های رایگان و مزایای آن صحبت کنیم.

هاست رایگان چیست؟

برای اینکه بتوانید از خدمات هاستینگ استفاده کنید میبایست به طور سالانه هزینه ای را پرداخت کنید و در صورتی که به فضای بیشتری نیاز داشته باشید میتوانید از شرکت مورد نظر فضایی مازاد بر هاست اولیه خریداری نمایید. هاست رایگان مناسبی افرادی است که به تازگی با دنیای طراحی سایت آشنا شده اند و یا کسانی که نمیخواهند هزینه ای برای هاست داشته باشند. برای هاست های رایگان محدودیت فضا در نظر میگیرند و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که در سایت هایی که با هاست رایگان بالا امده اند تبلیغات هایی به صورت بنر در سایت قرار میگیرد. در حقیقت درآمد شرکت های هاستینگ از طریف همین تبلیغات میباشد.

مزایای هاست رایگان

هزینه
اصلی ترین مزیت هاست های رایگان هزینه آن میباشد. یعنی کاملا رایگان هستند و همان طور که گفتیم مناسب افرادی است که تازه شروع به کار کرده اند و میخواهند کار هایی مانند وبلاگ نویسی را انجام دهند و یا برای افرادی که از سایت خود به سودی نمیرسند.

ارزیابی نحوه بازخورد مشتری

کسانی که در زمینه کسب و کار خود مطمئن نیستند و نمیدانند که به نتیجه ای میرسند یا خیر هسات رایگان بهترین گزینه است.

بهبود مهارت در زمینه طراحی وبسایت

کسانی هم که از هاست رایگان استفاده میکنند میتوانند اول به ساخت سایتی وبلاگی بپردازند و سپس به مرور زمان دانش خود را در این زمینه بالا ببرند.

ارزیابی شرکت هاستینگ

شرکت هایی که خدمات هاست انجام میدهند هم هاست های پولی دارند و هم هاست رایگان. شما میتوانید برای اطمینان از درستی انتخاب شرکت هاستینگ ابتدا هاست رایگانی برای خود تهیه کنید و پشتیبانی و خدمات شرکت را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر که راضی بودید هاست رایگان خود را به هاست پولی انتقال دهید.

برخورداری از ابزارهای بازخورد از مشتری
شرکت هایی که هاست های رایگان در اختیار مشتریان خود قرار میدهد ،امکاناتی هم مانند guestbook و یا hit counter را در اختیار کاربران خودش نیز قرار میدهند. با کمک این ابزارها نیازهای شما مشتریان به مواردی چون راه اندازی نظر سنجی و یا خبرنامه ها و از این دست موارد برای بررسی بازخورد سایت خود از مخاطب مرتفع میگردد.

کسب و کار رایگان

با یک هاست رایگام هم میتوانید وب سایتی داشته باشید که بتوانید خدمات خود را به دیگران معرفی کنید و در دنیای مجازی رشد و ترقی داشته باشید. مشنریان مجازی خود را مشتریانی واقعی تبدیل کنید بدون اینکه ریالی بابت این کارها پرداخت کنید.

مقالات گوناگون