مجلسه رستورانی

قابلیت های جدید در ویندوز ۱۰

آپدیت ها و رژن های مختلفی در طی ۳۲ سال گذشته در دنیای ویندوز به بازار عرضه شده تا کار کاربران را آسان تر نماید.امروز سعی داریم در این مقاله قابلیت های کاربردی Windows 10 ، که به جرات می توان گفت معروف ترین سیستم عامل دنیا از شرکت مایکروسافت هست را به شما معرفی کنیم.
مایکرو سافت ،پس از شکست در نسخه ۸ ویندوز تصمیم به رفع مشکلات موجود در آن نمود و ویندوز ۱۰ را به بازار عرضه نمود که توجه بسیاری را به خود جلب نمود.مایکروسافت در ویندوز ۱۰ بسیاری از خطاهای ویندوز ۸ را رفع نموده و امکانات بسیاری را به آن اضافه نمود.
در این مطلب به کاربرد ها و قابلیت های جدید در ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت

کلاس آموزش پریمیر

قابلیت های کاربردی Windows 10

حذف بدافزارهای مخرب
یکی از مورادی که در بهترین آموزشگاه کامپیوتر مورد تذکر به دانشجویان قرار میگیرد ،میزان امنیت ویندوز است.در مورد مایکروسافت باید گفت که فراز و نشیب های بسیاری را در مورد نرم افزارهای امنیتی پشت سر گذاشته است.در مورد ویندوز ۱۰ میتوان گفت قابلیت بسیار کاربردی که وجود دارد این است که اگر مایل به خرید آنتی ویروس های محافظ را نداشتید میتوانید از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز بنام ویندوز دیفندر Windows defender استفاده نمایید.
علاوه بر آن ابزار حذف نرم افزارهای مخرب بنام Malicious Software Removal نیز پس از نصب بصورت خودکار بر روی سیستم اجرا خواهد شد و اگر بد افزاری را شناسایی کردند به کاربر اخطار و اطلاع دهد.

آموزشگاه فتوشاپ

جستجوی سریعتر
در ویندوز ۱۰ ،فایل ها و فولدرهایی که بیشتر از دیگر فایل و فولدر ها مرور شده اند به خطر سپرده شده تا اگر کاربر ان موراد را جستجو کرد در بالای لیست به وی نمایش داده شود

بازیابی فضای دیسک از دست رفته
از دیگر امکاناتی که در ویندوز ۱۰ موجود است قابلیت Disk Clean-up است که از هاردتان فایل های اضافه ،معیوب و یا بلا استفاده را پاک میکند.برای استفاده از آن تنها کافی است که نام آن ر در نوار ابزار تایپ نمایید و نتیجه اول را انتخاب نمایید .

کلاس های آموزش icdl

نمایش مجزای نرم افزارهای در حال اجرا
در ویندوز ۱۰ میتوانید بطور همزمان از ۴ برنامه در حال اجرا نمایش کامل بگیرید.علاوه بر این ویندوز به کاربر از برنامه هایی که بطور مخفیانه در حال اجرا هستند نیز گزارش هایی میدهد.علاوه بر این به کاربر پیشنهاد های دیگری میدهد تا از دیگر نرم افزار ها بشکلی موثر استفاده نماید تا حافظه را مدیریت نماید.

کلاس آموزش فتوشاپ

قابلیت های ویندوز 10

اشتراک گذاری انواع فایل ها
در صورتیکه ویندوز سیستم شما ۱۰ باشد ،دیگر نیازی به انتقال فایل ها بشکل سنتی attach کردن و ایمیل نمودن آن ها و یا انتقال از طریق فلش و … نیست .بلکه میتوانید فایل هایتان را بطور مستقیم از سیستم خود به سیستم دیگر افراد ارسال نمایید.
برای شروع باید به «Network & Internet» از قسمت تنظیمات بروید و بعد از انتخاب «HomeGroup» روی «Create a homegroup» کلیک و طبق دستور العمل ها رفتار نمایید.
پس از آن ویندوز از شما سوال میکند که کدامیک از دستگاه ها را مد نظر دارید تا توسط شبکه محلی انتقال فایل ها را انجام دهید و بعد از آن یک پسورد برایتان نمایش میدهد تا با استفاده از آن بتوانید وارد شده و فایل ها ا به اشتراک بگذارید.و دیگران مجاز نباشند به این شبکه وارد شوند.

آموزشگاه حرفه ای فتوشاپ

اضافه کردن دکمه کار
در نوار Task دکمه ای جدید قرار داده شده که میتوانید بین برنامه های باز سوئیچ نمایید .توسط این دکمه میتوانید بین دسکتاپ ها به سرعت حرکت نمایید .در نسخه های قبلی ویندوز این کار با استفاده از دکمه Alt+Tab قابل اعمال بود.

دسکتاپ مجازی
در ویندوز ۱۰ قابلیت دسکتاپ مجازی وجود دارد.بدین معنی که قادر خواهید بود برای امور مختلف ،دسکتاپ های مختلف را ایجاد نمایید .بدین منظور میتوانید بر روی دکمه Task view بر روی سمت راست باکس جستجو در نوار task کلیک نموده و دسکتاپ جدید ایجاد نموده و یا دسکتاپ های موجود را مدیریت نمایید و با کلیک بر روی دکمه ضربدر آن را ببندید.

آموزشگاه گرافیک

رکورد ویدئو از صفحه نمایش
یکی از قابلیت هایی که در ویندوز ۱۰ وجود دارد و اکثر افراد از وجود آن بی اطلاع اند ،قابلیت ضبط ویدئو از صفحه نمایش است که میتوانید برای ضبط انواع نرم افزارها و بازی ها از آن استفاده نمایید .
برنامه Game DVR وظیفه رکورد ویدئو را بر عهده دارد.ناگفته نماند که این امکان بیشتر برای گیمر ها تعبیه شده تا بتوانند صفحه خودشان را با دیگران به اشتراک گذارند.

تب های چشمک زن و نمایشی
این اعلان ها با اعلان های Notification area فرق دارد و تفاوت اصلی آن نمایش برای Task های مهم است .این تب ها در گوشه سمت راست بالایی صفحه نمایش نشان داده میشوند و کاربر را از یک واقعه فوری مانند نیاز به آپدیت سریع نرم افزار امنیتی آگاه میکنند.

آموزشگاه افترافکت

مقالات گوناگون