سرو دمنوش ها در کافه

تعریف دمنوش

دمنوش ها تشکیل شده از اجزای مختلف گیاهان و برخی میوه ها به صورت تازه و یا خشک شده هستند و بسته به نوع دمنوش و شکل سرو آن ممکن است محتویات دمنوش در آب جوش قرار بگیرد و یا برای هر نوع دمنوش دمای متناسبی آب  مورد نیاز باشد به عنوان مثال برای چای سبز باید دمای آب ۹۰ درجه باشد تا چای بهترین عصاره خود را درآب آزاد کند و... همچنین به شکل های مختلف دم شوند.

دمنوش ها تنوع بسیار زیادی دارند و بعضی از دمنوش ها صرفا جنبه دارویی دارند و نباید در کافه ها سرو شوند بلکه نوشیدن آنها باید تحت نظر متخصص این علم برای درمان و یا تعادل در فرد صورت بگیرد. ما در اینجا به دمنوش هایی اشاره داریم که به صورت نوشیدن یک وعده در روز برای هیچ کسی ضرری نداشته باشد.

محبوبیت در ایران

محبوب ترین نوشیدنی در ایران بدون هیچ گونه اغراقی چای سیاه است ؛ و حجم تولید و مصرف این نوع چای در بازار ایران گواه بر این ادعاست. اما از آنجایی که چای کافیین بالایی دارد و استفاده مکرر آن می تواند موجب مشکلات عدیده در افراد گردد به همین دلیل و دلایل بسیاری مانند تنوع طلبی برای نوشیدنی و... در ایران تقاضا برای دمنوش ها روز به روز در حال افزایش است . این بدین معناست که اگر کافی شاپ ها برای دمنوش ها در منوی خود جایگاهی ویژه ای مشخص کنند می توانند کشش خوبی را در آینده به سمت خود جلب نماید.

خواص

دمنوش ها خواص بسیاری از جمله ریلکس کننده ، انرژی زا ، خواب آور ، هضم کننده ، متعادل کننده ، تسویه کننده و ... دارند . به عنوان مثال نوشیدنی زعفران شادی آور است و گل گاوزبان آرام کننده اعصاب و نوشیدنی به لیمو تا حدی خواب آور است. نوشیدنی نعنا هضم کننده غذاست و به صورت دمنوش و عرق نعنا سرو می شود . همچنین تمامی دمنوش ها مطابق و سازگار با طبع های مختلفی هستند و میتوانند به عنوان مثال طبع سوداوی فرد را متعادل کنند و اگر فرد خشمگین است و اصطلاحا سودای خون بالایی دارد او را ارام کند و سودای شخص را پایین بیاورد.

سرو

نکته بسیار جذاب در رابطه با دمنوش ها نحوه سرو آنها است. سال ها پیش در کافه رستوران دوزوقه در تقاطع خیابان ولیعصر و طالقانی باریستای خوش ذوقی بعد از ورود مشتریان سر میز آنها می رفت و از مشتریان در رابطه با حال روحیشان سوال می پرسید ، سپس مطابق با آن دمنوش تخصصی و ترکیبی خود را سرو میکرد. این روش بسیار جذاب و پر طرفدار بود که باعث وفاداری مشتریان به این کافه رستوران شده بود. به عنوان مثال شخصی اگر وارد کافه میشد و صورت گرفته ای داشت پس از نوشیدن دمنوش پیشنهادی امیر خان باریستای کافه رستوران ، با روحیه بهتر از کافه خارج می شد و تا حدودی تاثیرات کوتاه مدت دمنوش را تجربه میکرد.

تذکر

این فرم سرو دمنوش ها مستلزم دانش عمومی و تخصصی دمنوش هاست زیرا ترکیب بعضی گیاهان یا میوه ها با یکدیگر بسیار خطرناک است و حتی ممکن است منجر به تولید سم در نوشیدنی شود . همچنین برای افراد مختلف از نظر سن ، جنسیت ، طبع و مزاج ، روحیات و ... نمی توان یک نوشیدنی خاص را تجویز کرد زیرا ممکن است تاثیر عکس داشته باشد و اعتبار مجموعه را کاملا زیر سوال ببرد . پس قبل از اقدام به سرو دمنوش به این سبک حتما مطالعات ضمنی درباره سرو آن ها داشته باشید.