رنگ مناسب مبلمان اداری

رنگ ها بر روی راندمان کاری افراد تاثیر زیادی میگذارد. چرا که میتوانند به صورت مستقیم بر روی احساسات و یا حتی فعالیت های مغزی شما تاثیر گذار باشند. بنابراین طراحانی که بر روی دکوراسیون داخلی کار می کنند معتقدند که اگر رنگ مبلمان و سایر وسایل شما تیره است و یا رنگ پریده شده، باید هر چه سریع تر به فکری راهی برای تعویض انها باشید. رنگ های مرده و بی روح میتواند حس خستگی و حس منفی را در شما به وجود بیاورد. همین موضوع باعث میشود تا انرژی شما به کمترین میزان خود برسد و راندمان کاری شما کم شود. وقتی که شما در محیط های اداری بتوانید با توجه به نوع کاربری رنگ مبلمان اداری را تعیین میکنید، میتوانید یک محیط تاثیرگذار داشته باشید.

بررسی رنگ مناسب مبلمان اداری

  1. استفاده از رنگ های تیره :

طراحی مبلمان اداری که به رنگ تیره باشد میتواند یک حس قدرت را در محیط ایجاد کند. شما میتوانید از مبلمان استفاده کنید که شامل چوب، شیشه و کروم باشد.

  1. استفاده از رنگ سفید :

رنگ های سفید را معمولا برای مکان هایی استفاده میکنند که میخواهند از سبک مینیمال بهره ببرند. سبک مینیمال چیست؟ سبک مینیمال یک سبک خاص با رنگ سفید است. در محیط های کاری که با کمبود فضا مواجه هستیم میتوانیم این رنگ میتواند وسعت بیشتری به محیط بدهد.

  1. استفاده از رنگ های شاد

اگر محیط شما ،محیطی است که افراد مجبورند به شدت پر جنب و جوش داشته باشند، پس بهتر است تا از رنگ های شاد استفاده کنید تا انرژی انها مضاعف گردد. رنگ هایی مانند آبی و یا قرمز.

و اما برای انتخاب کردن یک رنگ مناسب برای محیط کاری شما سه نکته مهم وجود دارد که با توجه به آن ها میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

  • نوع کاربری از مبلمان اداری : مهم ترین نکته ای که باید از همین ابتدا بگوییم این است که رنگ مبلمان شما باید با نوع کاربری که دارید هماهنگ باشد. در یک دفتر وکالت هرگز نیمتوان از رنگ های شاد و جیغ استفاده کرد چرا که با نوع کاربری محیط متناقض است. در همه موارد سعی میشود تا از رنگ های تیره ای مانند قهوه ای استفاده کرد.
  • القای حسی خاص در مخاطب : در معماری داخلی سعی میشود تا از روان شناسی رنگ ا استفاده کرد تا به این جهت موجب رشد کسب و کار گردند. مثلا در رستوران ها از رنگ هایی مانند قرمز و سفید و یا نارنجی و سفید  استفاده میکنند تا جس گرسنگی را در افراد تقویت کنند. در بیمارستان ها برای اینکه حس آرامش را در افراد حاضر القا کنند از رنگ های ارامش بخش بهره میبرند.
  • رنگ و محیط مکمل یکدیگر: مکمل بودن رنگ و محیط به این معنی است که باید با توجه به محیطی که در آن هستید رنگ مناسب را انتخاب کنید. یعنی اگر میبینید محیطی شما دارای کمبود نور و فضا است از رنگ هایی استفاده نکنید که محیط را برای شما تاریک و محدود تر کند. مثلا در محیط های کوچک نمیتوانید از مبلمانی به رنگ تیره استفاده کنید. در محیط های کم نور هم بهتر است تا از رنگ های روشن بهره ببرید تا با بازتاب نور محیط را برای شما روشن کنند.

مقالات گوناگون