رایج ترین سبک دکوراسیون داخلی

اگر قصد دارید تا برای محیطی که زندگی می کنید، دکوراسیون داخلی یا معماری داخلی را تغییر اساسی دهید لازم است تا یک سری اطلاعات کلی درمورد انواع سبک های رایج در دکوراسیون داخلی داشته باشید زیرا در اگر نتوانید سبکی مناسب را انتخاب کنید محیط را دچار آشفتگی کرده اید. پس تصمیم گرفتیم تا در این مقاله انواع سبک های رایج را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا سبک های دکوراسیون را بشناسید.

انواع سبک رایج در دکوراسیون داخلی :

سبک دکوراسیون مدرن

در این سبک که به آن سبک مدرن میگویند در بیشتر موارد از رنگ های روشن و یا حتی خنثی استفاده میکنند. وسایل را بیشتر با انحنای ساده و یا حتی صاف تهیه میکنند. وسایل تزیینی را بیشتر به شکل شفاف میگیرند. مثلا از گلدان های شیشه ای استفاده میکنند. هیچ وقت در یک سبک مدرن گلدان های سفالی دیده نمیشود. شکل برخی دیگر از وسایل زاویه دار و یا یا دایره ای هم دیده شده است.

سبک دکوراسیون امروزی

در برخی موارد هم دیده شده که سبک امروزی را معادل سبک مدرن میدانند. اما واقعیت چیز دیگری است. این دو سبک بسیار با هم متفاوت هستند. سبک مدرن از اوایل قرن بیستم شروع شد اما سبک امروزی در قرون معاصر شکل گرفت و کم کم رواج پیدا کرد. سبک مدرن از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است به عنوان مثال در مبلمان اداری که در این سبک استفاده میشود گاها به شکل نیم دایره است. همین ویژگی موجب ایجاد حس راحتی میشود.

سبک دکوراسیون کلاسیک

در سبکی خاص مثل دکوراسیون داخلی کلاسیک طراحی مبلمان اداری به وسیله حکاکی هایی ریز انجام میگیرد. تمامی نقوشی که در این مدل مبلمان دیده میشود توسط عملیات منبت کاری درج میشود. در این سبک بیشتر سعی میشود تا وسایل به شکلی تجملاتی انتخاب شود. مثلا مجشمه های بزرگ و تجملاتی یکی از این موارد است.