مجلسه رستورانی

در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شوید

پیش از پرداختن به حوزه برنامه نویسی اندروید لازم است تا بدین نکته اشاره نماییم که بیش از ۸۲ درصد سیستم عامل هایی که برروی انواع گوشی ها نصب است اندروید است و در آینده بر این تعداد افزوده خواهد شد.
اندروید یک سیستم عامل open source است که توسط تمامی توسعه دهندگان قابلیت دسترسی را دارد.
اندروید سیستمی با امنیت بسیار بالاست و این امنیت بالا را مدیون لینوکس میداند که هسته سیستم عامل آن را تشکیل داده است.
از آنجایی که سیسم های اندرویدی اعم از تلفن های همراه و تبلت ها ،از قیمت کمتری نسبت به سیستم های IOS برخوردارند ،لذا طرفداران بیشتری دارد.بنابر همین عرضه ،تقاضا برای تولید برنامه های اندرویدی نیز بالا است و بازار خوبی در انتظار برنامه نویسان اندرویدی است.

دوره آموزشی جاوااسکریپت

چگونه در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شویم

آموزش طراحی سایت تخصصی

اما برای ورود به بازار بزرگ برنامه نویسی و تولید اپلیکیشن اندروید لازم است تا چه مراحلی را طی نماییم تا به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شویم؟لازم است تا بدانید برنامه نویس اندروید شدن کار ساده ای است اما اینکه بتوانید یک برنامه نویس حرفه ای و صد البته موفق در این زمینه شوید کار بسیار سختی است و راه بسیار دشواری پیش رویتان است.پس اگر اهل تلاش و تعهد و صبر زیادی نیستید بهتر است مسیر خود را عوض کنید و بدنبال رشته دیگری بگردید!زیرا هیچ راه میانبر دیگری وجود ندارد.
در ادامه به مواردی میپردازیم که به حرفه ای شدنتان در برنامه نویسی اندروید میپردازد؛

دوره آموزشی وردپرس

یادگیری زبان جاوا

یادگیری زبان جاوا یکی از ملزومات حرفه ای شدن در اندروید است.در واقع بدون جاوا ،موفقیت در اندروید امکان ناپذیر است.نتیجه اینکه پیش از یادگیری اندروید ،لازم است تا در جاوا حرفه ای شوید.کلاس آموزش جاوا در این بین ، می تواند به شما یاری رساند.

یادگیری الگوهای جاوا

یک طراح موفق الگوهای طراحی را به خوبی میشناسد.بدین منظور هر زمان در برنامه نویسی دچار مشکل شدید با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده در وقت خود صرفه جویی نمایید.علاوه بر این شناخت الگوها در زمانی که قصد دارید کار تیمی انجام دهید بسیار ضروری است زیرا باید بدانید زمانیکه تیم از الگوهای decorator و یا factory استفاده میکند ،منظورش چیست

شناخت ابزارها

ابزارهای بسیاری برای توسعه دهندگان اندروید وجود دارد که حتی حرفه ای تر ها هم از تمام آن ها استفاده نمیکنند.اما لازم است تا این ابزارها را بدرستی بشناسید تا در زمان لزوم بتوانید از آن ها استفاده نمایید .اما از بین تمام این ابزارها آشنایی با ابزارهایی مانند ADB یا Android Debugging Bridge به منظور خطایابی و رفع اشکال ضروری است و در روند برنامه نویسی شما بسیار تاثیر گذار است.

کلاس آموزش جوملا

انتخاب منبعی مناسب برای آموزش

امروزه در اینترنت بدنبال هرچه که بگردید ،جوابی درست یا غلط برای آن پیدا میکینید.اما نکته اینجاست که منبع آن جواب موثق باشد .اگر در اینترنت بدنبال مرجعی برای یادگیری میگردید ما سایت developer.android.com را به شما معرفی مینماییم.در این سایت میتوانید با کمک آموزش هایی که توسط متخصصین این زبان ارائه شده ،پروژه خود را پیش ببرید و از این آموزش ها برای بالا بردن کیفیت برنامه نویسی خود استفاده نمایید .

متفاوت باشید

در اندروید باید متفاوت باشید.خلاقیت در عرصه اپلیکیشن ها حرف اول را میزند.برای موفقیت در برنامه نویسی اندروید لازم است تا ابتکار عمل داشته باشید.از ایده های تکراری بشدت بپرهیزید و سعی نمایید ایده های جدید بکارگیرید زیرا دنیای اندروید تشنه ایده های خلاقانه و بدیع است.
کپی نکنید
شاید برای یادگیری زبان اندروید استفاده از کدهای نوشته شده توسط دیگر برنامه نویسان برایتان مفید باشد اما این را بدانید که حتی اگر کسی متوجه کپی کاری شما در طول پروژه نشود ،در انتهای کار نخواهید توانست یک اپلیکیشن تکراری را انتشار دهید .

آموزشگاه برنامه نویسی

عضویت در گروه های برنامه نویسی

گروه های فعال اندرویدی پیدا کنید که توسعه دهندگان اندروید در آن ها دائما در حال تبادل نظرات و ایده هستند.این گروه ها برای افراد مبتدی کمک بسیار بزرگی هستند و با تکرار هر روزه سوالات و راه حل ها این سوالات ،این نکات برنامه نویسی ملکه ذهنتان خواهد شد.

جستجوی صحیح در اینترنت

تمام افراد برای پاسخگویی به سوالات خود در اینترنت بدنبال جواب سوالات خود میگردند.اما بدین منظور و برای پاسخگویی به سوالات برنامه نویسی لازم است تا شیوه صحیح جستجوی اینترنتی را بدانید تا نتیجه مطلوبی را پیدا نمایید .سعی نمایید تا سوالات خود را بشکل انگلیسی سرچ نمایید تا جواب سوالات خود را از مرجع و بدون ترجمه که ممکن است حاوی کج فهمی مترجم باشید ،دریافت نمایید .

ساختار فریمورک اندروید را به خوبی بشناسید

مقصود از ساختیر فریمورک ،کدهای داخلی و تشکیل دهنده فریم ورک است.نترسید!شما توسط این کدها میتوانید عملکرد قطعات و ارتباط قطعات با یکدیگر را درک نمایید.
کمال گرا باشید
سعی نکنید ،اصطلاحا کار را سر و تهش را بهم بیاورید!برای کار وقت بگذارید و هر انچه در توانتان دارید را برای پروژه بگذارید.سعی کنید بهترین محصول خود را ارائه دهید.

آموزشگاه حرفه ای php

ترس ممنوع

همانوطر که قبلا نیز عنوان نمودیم ،یادگیری اندروید زمانبر است و با یک ماه دو ماه کاری از پیش نخواهید برد.علاوه بر این لازم است تا بدانید در زمینه اندروید هرچه زبان هایی که آموزش دیده اید بیشتر باشد در اندروید مسلط تر خواهید شد.

زبان های بیشتری فراگیرید

زبان های بیشتری فراگیرید و خود را با زبان های بیشتری آشنا کنید تا دیدتان نسبت به دنیای اندروید بازتر شود

مشارکت در پروژه های متن باز

اگر به تازگی قطعه کد یا افزونه و یا حتی کتابخانه را نوشته اید ،سعی نمایید آن را بصورت متن باز منتشر نمایید.زیرا شرکت در پروژه های متن باز به شما در یادگیری و رفع مشکلاتتان کمک زیادی میکند.اگر خودتان تا بحال قطعه کدی ننوشته اید هم سعی نمایید در پروژه های دیگران حتی در حد رفع غلط املایی مشارکت نمایید تا بر تجارب خود بیافزایید.

کد نویسی تمیز

یکی از موارد بسیاز حائز اهمیت ،کد نویسی تمیز است.چرا که مدیریت پروژه در کنار افرادی که بشکلی صحیح و تمیز کدنویسی نمیکنند ،کاری بسیار سخت است.با صرف فقط چند ساعت سعی کنید کد نویسی تمیز را یاد بگیرید.

آموزشگاه asp.net

کار بیش از حد ممنوع

میزانی مطالعه قبل از شروع هر کاری مفید است اما سعی کنید به آن معتاد نشوید.این را از یاد نبرید که فعالیت بیش از حد و پیش از زمان آن ،شما را خسته و از کار زده میکند.مواردی که برای پروژه خود نیاز دارید را فا گرفته و الباقی موارد را به مرور فراگیرید.
تست بنویسید
نوشتن تست برای کد اهمیت بسیار زیادی دارد.هرگز تا زمانیکه تست ننوشته اید ،اقدام به ارائه یک قابلیت جدید نکنید.با نوشتن تست های بیشتر از خرابکاری های احتمالی بکاهید .هرچه بیشتر تست بنویسید ،از مشکلات احتمالی بیشتر جلوگیری میشود.

چگونه در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شویم

کد را در دیواس های رده پایین تست نمایید

اندروید کاران حرفه ای هرگز برنامه های خود را در سیستم  و گوشی های رده بالا تست نمیکنند بلکه برنامه خود را در سیستمی رده پایین تست میکنند در غیر اینصورت ایرادات احتمالی کار شما به دلیل کانفیگ بالای دستگاه پوشیده باقی میماند .بنابراین برای تست برنامه خود به سراغ ارزانترین گوشی بازار بروید.این کار باعث سازگاری برنامه شما با تعداد وسیعی از دستگاه ها خواهد شد.

دوره جامع متخصص وردپرس

استفاده از دو نسخه اندروید استودیو

همواره سعی نمایید یک نسخه پایدار از اندروید استودیو را برای انجام امور روزانه خود داشته باشید.اما در کنار آن از نسخه های بتا و یا آخرین نسخه های آزمایشی استفاده نمایید.برخا دیده شده در نسخه های آزمایشی قابلیت هایی وجود دارد که پیش از موعد میتوانید آن ها را تست نموده و فراگیرید.

خرید بهترین سیستم

برای برنامه نویس هیچ چیز بدتر از سر و کله زدن با یک سیستم سطح پایین و درگیر هنگ های مکرر دستگاه و معطلی بسیار زیاد خود نیست.بنابراین خود را از شر سیستم های رده پایین در امان نگه دارید و دور سیستم های ارزان را خط بکشید.بدین منظور نیز سعی نمایید از سیستم مک استفاده نمایید.زیرا مکینتاش محیط پایدارتر و ساده تری دارد.بنابراین اگر تصمیم به خرید مک بوک دارید سعی نمایید بهترین سیستم را خریداری نمایید.مطمئن باشید هرگز از این تصمیم خود پشیمان نخواهید شد.
عملی نمودن آموزه ها

پس از مطالعه ترفدهای حرفه ای شدن در اندروید سعی نمایید آن ها را بکارگیرید و تا حد ممکن آموزه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا هر روز بر تجربه های خود بیافزایید.

دوره متخصص وردپرس

شرکت در کلاس های آموزشی

شرکت در کلاس های برنامه نویسی یکی از اصولی ترین روش هایی  است که توسط آن میتوانید در یک زمینه حرفه ای شوید.زیرا هم از تجربیات توسعه دهندگان که استاد است و هم از نعمت جوابگویی و استفاده از دانش وی بهره مند خواهید بود.

مقالات گوناگون