حرفه ای شدن در افترافکت

نرم افزار افترافکت ،نرم افزاری جهت ساخت انواع انیمیشن های دو و سه بعدی است که توسط شرت ادوبی ساخته شده است.اما سوال مهم این است که شما بعنوان یک انیمیشن کار چگونه میتوانید در این نرم افزار حرفه ای شوید بگونه ای که بتوانید پروژه های واقعی و بزرگی را از آن خود نمایید .در این مقاله بدین موضوع خواهیم پرداخت.
افترافکت به دلیل امکانات بسیار زیاد و جذابی که دارد در پروژه های سینمایی جزو اولین انتخاب فیلم سازان است.اما پیش از هرچیزی باید بدانید که چه اموری توسط نرم افزار افترافکت قابلیت اجرا را دارند؟

بهترین آموزشگاه کامپیوتر

اموری که توسط نرم افزار افترافکت قابل اجرا است به شرح زیر است:

جلوه های ویژه:
به هر آنچه انجام آن توسط گروه فیلمبرداری سخت یا غیر ممکن باشد و برای بوجود آوردن آن نیاز به عواملی خارجی مانند برنامه ای شبیه افترافکت باشد ،جلوه ویژه گفته میشود.مانند استفاده از ربات های غول پیکر ،ایجاد کهکشان و بازی کاراکتر ها در آن ،ایجاد انفجارهای بسیار عظیم و … که در دنیای واقعی نشدنی است.
البته جلوه های ویژه همیشه غیر طبیعی نیستند و گاهی نیاز به ایجاد یک شهر فانتزی دارید که بیننده متوجه ساختگی بودن آن نشود.بدین منظور بهترین برنامه ممکن و در دسترس ،برنامه افترافکت است.

موشن گرافیک:

موشن به طرح های گرافیکی دارای حرکت گویند.در قدیم طرح های گرافیکی در غالب عکس های ثابت مورد استفاده قار میگیرفتند اما امروزه استفاده از موشن در عرصه های گوناگونی نظیر تیزر های تلویزیونی ،تیتراژ فیلم ها ،تبلیغات و … کاربرد دارند.

ترکیب بندی :

کامپوزیت یا ترکیب بندی به جز لاینفک جلوه های ویژه گویند.زیرا جلوه های ویژه اصولا از چند لایه از فیلم تشکیل شده اند که در نهایت با یکدیگر ترکیب میشوند و یک منظره و جلوه خاص را بوجود می اورند.این مرحله که با نام کامپوزیشن نیز شناخته میشود جزو مراحل پایانی یک پروژه است که در آن بر روی لایه های مختلف فیلم ،اصلاحات نوری و رنگی را اعمال میکنیم.

ساخت انیمیشن :

توس افترافکت میتوانید صحنه های سه بعدی بسیار جذاب و حیرت انگیزی را خلق نمایید .برای این مهم میتوانید توسط تلفیق لایه های مختلف و یا استفاده از رنگ امیزی های پیشرفته

نرم افزار افترافکت ،صحنه های خارق العاده ای را بوجود اورید.

بدین منظور و برای جواب به این سوال باید گفت که در بازار ایران و با توجه به نیاز به این رشته در ساخت انواع فیلم ها و جلوه های ویژه ،به عنوان یک ضرورت مطرح است و اکثر موسسات فعال و استودیو ها برای استخدام ،آشنایی و مهارت با این نرم افزار را یکی از شروط اولیه و ضروری استخدام به شمار می اورند.
علاوه بر این نرم افزار افترافکت تعامل بسیار بالایی با انواع نرم افزارهای گرافیکی نظیر فتوشاپ ،پریمیر و ایلاستریتور دارد که با توجه به این موارد میتوانید ارزش یادگیری آن را بیش از پیش احساس نمایید.

آموزشگاه تدوین فیلم

مواردی که شما را در حرفه ای شدن یاری میکند:
آموزش :
بدون شرکت در یک کلاس آموزشی نخواهید توانست در این نرم افزار مهارت کسب کنید.
اما چرا؟ چون در صورتیکه بخواهید بشکل خودخوان این نرم افزار را در منابع اینترنتی جستجو نمایید و آن ها را بکار گیرید دچار سردرگمی میشوید زیرا این منابع تنها جنبه تبلیغاتی داشته و تنها به بیان مواردی از هزاران نکته آموزشی خواهند پرداخت و عملا خروجی قابل قبولی نخواهند داشت.ما به شما شرکت در بهترین کلاس افترافکت در آموزشگاه افترافکت پرتو را پیشنهاد می کنیم.
تمرین و نمونه کار :
این نکته را از یاد نبرید که حتی اگر زیر نظر بهترین اساتید آموزشی نسبت به گذراندن دوره آموزشی خود اقدام نمایید و موارد آموزش دیده خود را بدون تمرین رها نمایید ،نخواهید توانست خروجی قابل قبولی از دوره مورد نظر خود داشته باشید.بنابراین تمرین در درجه دوم و پس از آموزش ،قرار میگیرد.بدین منظور میتوانید نمونه کارهایی را تولید نموده تا در آینده و در زمان استخام از آن ها بعنوان رزومه کاری خود استفاده نمایید.
کاراموزی :
پس از پشت سر گذاشتن موارد بالا میتوانید نسبت به استخدام در یک شرکت اقدام نمایید.اما توجه داشته باشید که هرچقدر که قوی باشید نباید توقع بالایی از میزان حقوق خود داشته باشید .حتی برای پیشرفت خود گاهی لازم است بشکل رایگان در یک موسسه کار نمایید تا علاوه بر آموزش های خود ،از تجربه دیگران نیز استفاده نمایید.

بهترین آموزشگاه افترافکت