مجلسه رستورانی

بهترین محیط برنامه نویسی برای html & css چیست؟

بهترین محیط برنامه نویسی برای html & css چیست؟

تا پیش از پیدایش ویرایشگرهای کد برنامه نویسان مجبور بودند که کدهای خود را بصورت دستی در بدنه سایت وارد نمایند.اما امروزه با پیدایش ویرایشگرهای متنوع این امر با راحتی بیشتر صورت میپذیرد.

اگر یک کد نویس تازه کار هستید و تازه کار هستید ،ادیتورهای انلاینی وجود دارند که توسط آنها میتانید کد های خود را بشکل آنلاین ردیابی ،ویرایش و نتایج را بشکلی لحظه ای و آنلاین ملاحظه نمایید.اما یش از استفاده از این ادویتورها نیاز است تا ثبت نام نموده تا مجاز به استفاده از آن ها شوید.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی

بصورت کلی ادیتورهای کد نویسی html/css کد ها را بصورت خط به خط نمایش میدهند.کنترل کدهایتان را دارید بنابراین بهتر است که کدهای خود را در داخل یک محیط کد نویسی و اصطلاحا ویرایشگر کد بنویسید.ولی سوال اینجاست که بهترین محیط برای کد نویسی کدام است؟

بهترین محیط های کد نویسی را در این مقاله بررسی خواهیم نمود؛

دوره آموزشی طراحی سایت

Notepad++

یکی از بهترین ویرایشگرهای محیط ویندوز را پیش رو دارید که علاوه بر پر طرفدار بودن ،رایگان نیز هست.این محیط از نرم افزار notepad نسخه قوی تری است و میتوان گفت که تنها برای ویندوز قابل استفاده است.در این محیط شماره خطوط ،کد گذاری توسط رنگ آمیزی و بسیاری از مواردی که notepad  ندارد را دارا میباشد.

کلاس آموزش asp.net

Bluefish

این ویرایشگر یکی از بهترین ها در این زمینه است که در سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز ،لینوکس و … قابل اجراست.اخرین نسخه منتشر شده این محیط برنامه نویسی ،نسخه شماره ۷ . ۲ .۲   است که ایرادات نسخه های قبلی را مرتفع نموده است .خصوصیات بارزی که موجب محبوبیت نسخه های ۰ .۲ این محیط شده ،تصحیح نمودن خودکار املای شتباه کلمات،مدیریت پروژه ، اسنیپ ها و ذخیره خودکار است.

Adobe Dreamweaver

یکی از معروفترین محیط ها برای کد علاوه بر این ،ویرایشگری با در اختیار داشتن افزونههای متعدد و بسیار زیاد.

کلاس آموزش جاوا اسکریپت

Flux (mac)

نرم افزاری است که برای کد نویسی در محیط مک استفاده میشود.flux به شما امکان کنترل کامل تمامی موارد من جمله پدینگ ،مترجین و … را با حرکات موس میدهد و همچنین به شما قابلیت ویرایش drag & drop را به شما میدهد.علاوه بر آن این ویرایشگر پلاگین های بسیاری را در اختیار دارد که میتوانید توسط دانلود آن ها را در اختیار داشته باشید.

iWeb (Mac iLife bundle)

نرم افزاری است که توسط اپل ارائه شده است و یه کمک امکان درگ اند دراپی که به طراح میدهد ،به وی این اجازه را میدهد که با کمترین دانش از html  بتواند سایت را طراحی نماید.همچنین میتوانید چندین سایت را بصورت همزمان با هم عهده دار شوید.

Komodo Edit

ممکن است با انتخاب این محیط ،بهترین انتخاب را نکرده باشید اما با توجه به رایگان بودن آن ،یک انتخاب مناسب خواهد بود.

این نرم افزار دارای ویژگی های عالی برای html / css  است.همچنین میتوانید پسوندهایی برای افزودن پشتیبانی از زبانهای دیگر و یا ویژگی های مفید دیگر را توسط افزودن برخی کاراکتر های خاص را خواهید داشت.

CoffeeCup Free HTML Editor

برای این برنامه دو نسخه عرضه شده.نسخته غیر رایگان آن که کامل شده نسخه رایگان است و نسخه رایگان .این نرم افزار برای کسانیکه مبتدی هستند و یا کسب و کار آنها محدود است ،نسبت به نرم افزار  Komodo Edit بسیار بهتر است.

دوره آموزشی وردپرس

Microsoft Expression Web (windows)

یکی از محیط های ویرایش کد html /css که توسط مایکروسافت ارائه شد ، Expression Web  است.یکی از خصوصیات بارز ایننرم افزار ،سازگاری بالای آن با استاندارهای طراحی وب است.همچنین دارای امکاناتی است که توسط آن سایت را بشکلی بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو ،میتوان طراحی نمود.علاوه بر آن این نرم افزار امکاناتی دارد که میتوانید کدهای css را نیز بنویسید

آموزش تخصصی طراحی سایت 

مقالات گوناگون