بهترین رنگ اتاق کودک پسر و دختر

بهترین رنگ اتاق کودک و پسر

نحوه اجرای دکوراسیون داخلی اتاق کودکان و یا نوزاد یکی از بهترین و دل نشین ترین تجربه های طراحان داخلی دکوراسیون در زمینه دکوراسیون داخلی است چرا که این طراحان داخلی باید وارد دنیای دلنشین و رنگارنگ کودکان شده و همه چیز ها را از دید آنها پیدا کنند. کودکان وقت های بیشتری از زندگی خود را در اتاق خودشان به سر می برند. این طور میتوان گفت که اتاق کودک باید مکانی باشد تا علاوه بر داشتن زیبایی، بتواند حس آرامش، راحتی و امنیت بسیاری را القا کند.

استفاده از رنگ ها یکی از اصلی ترین و مهم ترین کار هایی است که در دکوراسیون داخلی اتاق کودکان به کار می رود. روان شناسان طی پژوهش هایی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که رنگ ها در تمامی احساسات و فکر و ذهن کودکان تاثیر مستقیم می گذارد. کودکان به رنگ ها واکنش سریع تری را از خود نشان می دهند بنابر این بهتر است تا در ابتدای مقاله درمورد تاثیر رنگ ها بر روحیه کودکان صحبت کنیم.

پیشنهاد ویژه :اصول دکوراسیون داخلی منازل

بهترین رنگ اتاق کودک پسر و دختر چیست؟

بهترین رنگ اتاق پسر و دختر

به طور کلی رنگ های گرم مانند نارنجی، قرمز و زرد را رنگ های گرما بخش میدانند که باعث میشوند ذهن کودکان تحریک بشود و انرژی بدنشان هم افزایش پیدا کند. اما رنگ های گرم را برای کودکانی که انرژی زیادی دارند،توصیه نمی کنند و باید سعی شود تا از این رنگ ها کمتر استفاده شود.

  • رنگ نارنجی:

– رنگ نارنجی، رنگی با عنوان پر حرارت و راحتی است. این رنگ در مهد کودک بسیار استفاده میشود چرا که موجب افزایش خلاقیت در کودکان می شود. درست است که این رنگ حس خلاقیت را زنده میدارد اما در مقابل میتواند کودک را هم بیش فعال کند. پس در استفاده از رنگ زرد احتیاط کنید.

  • رنگ زرد:

– رنگ زرد، از رنگ های بسیار انرژی زاست و باعث ایجاد شادی در افراد می شود. استفاده زیاد از طیف های مختلف رنگ زرد میتواند چشم ها را خسته کند. معمولا در اتاق نوزادان از رنگ های زرد استفاده نمی کنند زیرا باعث بی قراری نوزادان میشود.

  • رنگ قرمز:

– رنگ قرمز محبوب ترین رنگ در میان افراد است. که معمولا آن را با با عنوان رنگ انرژی زا می شناسند. ولی در نحوه استفاده از این رنگ دقت کنید تا باعث ایجاد حس خشونت در کودکان نشود. فقط در برخی المان های کوچک از این رنگ جذاب و زیبا استفاده کنید.

  • رنگ صورتی:

– رنگ صورتی هم مانند بقیه رنگ ها حس آرامش بخشی را به محیط اطراف می دهد. اما اگر به مقدار زیاد استفاده شود، همان حس اضطراب را تولید می کنید. رنگ صورتی فقط برای دختر ها نیست و میتوان برای اتاق پسر بچه ها هم استفاده کرد.

پیشنهاد ویژه : “مبانی اولیه دکوراسیون داخلی

دسته بعدی رنگ ها، رنگ های سرد هستند. رنگ های آبی، سبز و بنفش در این دسته قرار میگیرند. رنگ های سرد موجب ایجاد حس آرامش در کودکان می شود. از مزیت های اصلی رنگ سرد، بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق است. اگر میخواهید از رنگ سرد تیره استفاده کنید یادتان باشد که با ترکیب رنگ های مخالف حس تاریکی بیش از حد را از بین ببرید.

  • رنگ آبی:

– رنگ آبی از رنگ های سردی است که حس اضطراب را دور میکند و میتواند آرامش را به مغز القا کند. ترکیب رنگ های متفاوتی برای آبی وجود دارد که ترکیب سفید و آبی یکی از محبوب ترین انها است.

  • رنگ سبز:

– رنگ سبز، همان رنگ طبیعت است. همان طور که انسان ها در طبیعت حس آرامش پیدا می کنند، با استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق کودکان میتوانی حس آرامش را در انها به وجود آوریم. رنگ سبز را تقویت کننده حافظه میدانند.

  • رنگ طوسی:

– رنگ طوسی را معمولا در دسته رنگ های خنثی میدانند که اگر به صورت تکی در یک محیط استفاده شود، فقط حس غم را با خود به همراه دارد. پس برای اینکه بتوان از این رنگ به درستی استفاده کرد تا حس کسالت را از بین ببرد، باید در کنار رنگ های گرم استفاده شود.

پیشنهاد ویژه : “مبلمان اداری

مقالات گوناگون