با گول ادوردز بیشتر آشنا شوید

تمامی کاربرای اینترنت در زمان سرچ کردن در موتور جست و جوی گوگل به نتایجی در لیست آمده برخورده اند که یک ایکون کوچک با عنوان (AD) بر روی آن ظاهر میشود. این کلمه ی مختصر که توسط شما سرچ شده ، همان کلماتی میباشد که توسط سرویس گوگل ادوردز به شما کاربران نمایش داده میشوند.اما معنی این کلمه چیست؟

گوگل ادوردز Google AdWords یا همان گوگل ادز Google Ads سرویسی است که از طرف شرکت گوگل ازائه شده است. در این سرویس به ازای هر کلیک یا PPC بر روی کلمه ای خاص که همان کلمه کلیدی شما است، مبلغی از شما دریافت می شود. به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم گوگل ادوردز به معنی سیستم تبلیغات در موتور گوگل است. گوگل کلمه کلیدی شما را که مربوط به یک حیطه کاری است را تبلیغ می کند. هزینه ای که از شما دریافت میشود طبق یک الگوریتم محاسبه شده و از شما دریافت میشود. در نتیجه سایت شمادر بالای لیست نتایج گوگل ظاهر میشود. اما تین نکته را در نظر داشته باشید که برای نمایش وب سایت شما در لیست نمایش از شما مبلغی دریافت نمی شود. تنها زمانی از حساب شارژ شده شما مبلغی کسر می شود که کلیک بر روی تبلیغ شما صورت پذیرد.

چگونه کارکرد گوگل ادوردز

گوگل ادوردز به صورت مزایده ای کار میکند و این اصل را کمتر کسی میداند. یعنی که قیمت تبلیغات به شکل کلیکی را به شکل مزایده ای تعیین می کند. این موضوع را بدانید که بیشتر مردم رقمی معادل ۷۵ درصد به سراغ صفحات دوم و سوم و … گوگل نخواهند رفت و در همان صفحه اول سعی می کنند تا نیاز هایشان را برطرف کنند. برخی دیگر از کاربران تنها چهار نتیجه اول نتایج گوکل را نگاه می کنند و به سراغ دیگر لینک ها نمی روند. بنابراین رقابت اصلی وب مستران بر سر ۴ لینک اصلی میباشد.

حال برای تبلیغات در گوگل ادوردز باید چه کار کرد؟ در ابتدا کاری که باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی خودر ار تعیین کنید. سپس گوگل بین شما و کسانی که آن کلمه کلیدی را مد نظر خود دارند مزایده ای برگزار می کند. علاوه بر این شما میتوانید خودتان هم مبلغی را به گوگل اعلام کرده که پس از آن گوگل به مقایسه ی مبلغ پیشنهادی شما و سایر افراد میپردازد.

یکی از مهم ترین عواملی که مکان نمایش وب سایت شما را در لیست نتایج گوگل تحت تاثیر قرار میدهد همان Quality Score یا امتیاز کیفیت میباشد. بدین منظور گوگل این موضوع را بررسی کرده که چه میزان کلمه کلیدی شما با سایت شما مرتبط است. علاوه بر موضوع ،میزان کلیک کلمه کلیدی که شما قبلا تبلیغ کرده اید نیز در این امتیاز دهی ها بی تاثیر نیست.

چگونگی استفاده از گوگل ادوردز

برای استفاده از خدمات گوگل ادوردز کافیست تا وارد سایت گوگل شوید و اکانتی که قبلا ایجاد کردید را شارژ نمایید. (اگر اکانتی ندارید به قسمت ثبت نام بروید و برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.). شما میتوانید از طریق همین حساب کاربری کمپین هایی تبلیغاتی را برای خود راه اندازی کنید. شما به دو صورت میتوانید سایت خود را تبلیغات کنید. یا میتوانید هزینه ای بابت هر کلیک پرداخت کرده و یا تبلیغ خود را به شکل بنر و یا همان پاپ اپ به نمایش درآورید.