مجلسه رستورانی

انتشار نسخه فتوشاپ cc برای آیپد اپل

شرکت ادوبی نسخه ای از فتوشاپ cc را برای کاربران آیپد اپل منتشر نموده تا تجربه جدید از اپلیکیشن ها را برای کاربران خود در استفاده از این برنامه گرافیکی فراهم آورد.

photoshop

کاملا مشخص است که ادوبی در حال ارتقاء و بهبود مجموعه اپلیکیشن‌های Creative Cloud ادوبی است و در برنامه ههای خود این را گنجانده تا در آینده برای تمامی پلتفرم ها امکان استفاده از برنامه های خود را فراهم آورد.

ادوبی، در کنفرانس Max که در لس‌آنجلس برگزار شد، به‌صورت رسمی نسخه‌ی جدید فتوشاپ CC را برای آیپد اپل معرفی کرداز امسال کاربران ios خواهند توانست نسخه فتوشاپ cc را بر روی دستگاه آیپد خود نصب نموده و از آن استفاده کنند. نسخه‌ی فتوشاپ مخصوص آیپد تمامی ویژگی های نسخه دسکتاپ فتوشاپ را ندارد اما این قول را به کاربران خود داده تا در آینده ای نه چندان دور بتواند تمامی این نواقص را رفع نماید.

نسخه‌ی جدید اپلیکیشن فتوشاپ همانند تمام نسخه‌های منتشرشده از سوی ادوبی، قابلیت همگام سازی با تمام نسخه‌های دیگر فتوشاپ را دارد و همه‌ی تغییرات اعمال شده در فایل‌های PSD روی آیپد، با سایر دستگاه‌ها همگام سازی می‌شود. با توجه به اینکه امکان کار کردن با اپلیکیشن با استفاده از صفحه‌ی لمسی فراهم شده است، کاربران تجربه متفاوتی را با کار با فتوشاپ بصورت لمسی خواهند داشت. امکان کار کردن با اکثر ابزارهای ویرایش تصویر استاندارد فتوشاپ و کار کردن در لایه‌های مختلف برنامه هماند نسخه‌ی دسکتاپ در اختیار کاربران قرار داده خواهد شد. البته کاربران می‌توانند با استفاده از قلم استایلوس نیز با این اپلیکیشن کار کنند.

ادوبی معتقد است که نسخه‌ی فتوشاپ جدید مخصوص آیپد اپل با همان کد پایه‌ی فتوشاپ نسخه‌ی دسکتاپ به‌اشتراک گذاشته خواهد شد. در نتیجه هیچ مشکلی از نظر پاور یا عملکرد یا نتایج ویرایش ایجاد نخواهد شددر حال ولی همچنان اطلاعات زیادی در مورد این نسخه از فتوشاپ در دسترس نیست. طبق ااعلام ادوبی از مدت ها قبل قرار بود که تمامی اپلیکیشن ها را برای توسعه فراهم آورد تا کاربران بتوانند این برنامه ها را برروی تلفن های همراه خود استفاده نمایند.

اوایل، این صحبت بدان معنی بود که بسیاری از اپلیکیشن‌های تخصصی کوچک‌تر بتوانند با اکوسیستم بزرگ‌تر Creative Cloud همگام سازی شوند، به نظر میرسد که ادوبی میخواهد تمامی برنامه های خود را بصورت اپلیکیشن برای تلفن های همراه روانه بازار نماید.


مطالب مرتبط:

کلاس آموزش فتوشاپ

آموزشگاه حرفه ای ایندیزاین

آموزش کورل

دوره آموزشی ایلوستریتور

مقالات گوناگون