استاندارد های مبلمان اداری را بدانیم

استاندارد های مبلمان اداری را بدانیم

با توجه به این که بیشتر افراد اکثر اوقات روزانه خود را در محیط های کاری میگذراند ،پس این موضوع که می گویند برای محیط کاری خود باید مبلمان اداری با استاندارد را انتخاب کنیم بسیار اهمیت دارد. در این مقاله میخواهیم مواردی را بیان کنیم که به شما برای انتخاب مبلمان اداری ایده آل کمک می کند. زمانی که درباره رعایت استاندارد ها به میان می آید، منظور ما از طراحی ها مطابق قواعد اساسی و اصولی این است که با توجه به اینکه بیشتر افراد ساعت هایی را در حدود هشت ساعت در روز را در محیط های کاری خود میگذرانند، پس باید مبلمان اداری به گونه ای طراحی بشوند که علاوه بر رفع خستگی کارمندان، پس از استفاده های مداوم باعث فرسودگی آنها نشود. یکی از مهم ترین مواردی که در استاندارد مبلمان اداری تاثیر زیادی دارد، رعایت کردن اصول ارگونومیک در طراحی های مبلمان است. مفهوم ارگونومیک را در مقاله ای دیگر به طور مفصل با عنوان “معنای ارگونومی و کاربرد های آن” توضیح داده ایم.

استاندارد های مبلمان اداری

در این قسمت می خواهیم اجزای تشکیل دهنده مبلمان اداری را بشناسیم. مبلمان اداری در کل دارای اجزایی شامل
صندلی مدیریت ،صندلی کارمند ،صندلی انتظار ،صندلی کنفرانس ،انواع مبلمان و نیم ست ها است. انواع مختلف میزهای اداری عبارتند از : میز های مدیریت، میز های کارمندی، میز های کنفرانس، میز های پذیرایی. استانداردهای ساختاری در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها جنس وسایل میباشد. مانند جنس مواد اولیه نظیر چوب ،پارچه ،چرم ،شیشه ،فلز و یا ام دی اف.

  • رعایت استاندارد جنس مبلمان

جنس میز مدیریتی از چوب و میز های کارمندی را از جنس ام دی اف می سازند. نوع چرمی که هم که در این وسایل استفاده می کنند، باید به شکلی باشد بعد از گذشت مدت زمان طولانی دچار پوسیدگی نشوند. شیشه ای که بر روی میز های اداری می گذارند باید دارای ضخامت مناسب باشد تا اجسام سنگین را بتوان روی ان قرار داد.

سایر مقالات مرتبط : “درباره مبلمان اداری چه می دانیم

  • رعایت استانداردهای ابعادی

به عنوان مثال ارتفاع میزهای استاندارد باید بین ۷۸ تا ۸۰ سانتی متر باشند. ابعاد مبلمان و صندلی های اداری باید به صورتی باشند که برای نشیمن گاه کارمندان سایز مناسبی داشته باشند. پشتی های صندلی ها هم باید به اندازه ای بلند باشد که علاوه بر این که پشت افراد را کاملا بپوشاند، محافظ گردن افراد هم باشند به طوریکه گردن حرکت آزادانه ای داشته باشد.

استاندارد های مبلمان اداری را بدانیم

  • رعایت رنگ

توجه کنید که این مورد، برای ارزیابی قطعی استاندارد های یک مبلمان نیست اما در اگر از دید طراحی حرفه ای به آن نگاه کنیم به طوریکه متناسب با فضای داخلی باشد، نکته ی قابل توجهی است. همچنین اگر از رنگ های تیره در مبلمان اداری استفاده می کنید، نسبت به انواع رنگ های روشن مانند سفید که موجب خستگی افراد میشوند را استفاده نکنید.

  • استاندارد حرکتی

استاندارد حرکتی به این معنی است که مبلمان اداری باید قابلیت این را داشته باشند که بتوان به راحتی انتقال داد. میز های کنفرانسی که به صورت پرتابل هستند، به راحتی جدا شده و قابل انتقال هستند.

سایر مقالات مرتبط : “نکات مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی

مقالات گوناگون