مجلسه رستورانی

آموزش رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

اگر جزو افرادی باشید که قصد استفاده از نرم افزار فتوشاپ را دارید و با محیط این نرم افزار آشنا نیستید ،ممکن است برای تایپ فارسی کلمات به مشکل بربخورید.لذا در این مقاله آموزشی قصد داریم به ارائه راه حل برای رفع این مشکل بربخورید.

اگر افراد به برنامه فتوشاپ آشنا نباشند .این مشکل را نشات گرفته از نسخه نصبی خود میدانند و برای رفع آن ورژن نصبی برنامه را پاک میکنند و ورژن دیگری را نصب میکنند. اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید بهتر است دست نگه دارید، شما می توانید با اعمال تنظیماتی که در داخل برنامه فتوشاپ وجود دارد به راحتی این مشکل را حل کنید.برای رفع مشکل تایپ فارسی در برنامه ،و از منوی Edit گزینه Preferences را کلیک کنید. پس از آن پنجره ای باز شده که در آن باید type را انتخاب نمایید.

برای رفع مشکل تایپ فارسی در برنامه فتوشاپ ،ابتدا نرم افزار را باز نموده و حالا در پنجره جدید قسمت Choose text Engine Options را پیدا کنید. در زیر این قسمت دو گزینه وجود دارد که شما باید Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک نمایید.

حالا برنامه را بسته و دوباره آن را با نمایید. اکنون به منوی Type بروید و گزینه Language options را پیدا کنید. بعد دو گزینه Farsi Digits و Right to left را انتخاب کنید.بسیار خوب ،شما موفق به رفع مشکل تایپ فارسی شدید!

حال اگر مشکل در تایپ فارسی ،مشکل جدا بودن حروف از یکدیگر است به مسیر Window>Paragraph بروید تا پنجره کوچکی برای شما باز شود.

حال در پنجره نمایش داده شده بر روی مثلث کلیک نمایید ، از این منو شما باید گزینه Middle East Single-line Composer را کلیک کنید.

اگر برایتان سخت است که تنظیمات فوق را اجرا نمایید ، می توانید از برنامه آنلاین Awebfont استفاده کنید. نحوه کار با این برنامه بسیار ساده است وارد سایت شوید و در کادر پیش رو شروع به تایپ مورد نظر خود کنید بعد روی دکمه تبدیل کلیک کنید.

پس از لحظاتی یک کد برایتان نمایش داده میشود که باید آن را در برنامه کپی و پیست نمایید.

یکی از مواردی که فونت فارسی توسط فتوشاپ شناخته نمیشود ،عدم پشتیبانی سیستم عامل از زبان فارسی است،میتوانید از نرم افزارهای فارسی نویس و یا کیبورد فارسی استفاده نمایید.

حال با استفاده از موارد بالا میتوانید به راحتی مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ را حل نموده و به راحتی متون خود را با فونت فارسی تایپ نمایید .


مطالب مرتبط:

آموزشگاه ایلاستریتور

آموزشگاه حرفه ای ایندیزاین

دوره های گرافیک

کلاس آموزشی فتوشاپ

مقالات گوناگون