مجله رستوران

آشنایی با انواع پارتیشن

پارتیشن ها ابزاری هستند که میتوان به کمک ان فضا ها را به محیط های کوچک و یا بزر تقسیم بندی کرد. پارتیشن ها طرح ها و مدل های مختلفی دارند که البته بستگی به دکوراسیون داخلی میتوان هر کدام را انتخاب کرد. در ادامه میخواهیم شما را با انواع پارتیشن های موجود آشنا کنیم. پارتیشن ها انواع بسیار متفاوتی دارند که از مهم ترین و پرکاربرد ترین انها پارتیشن های چوبی ،پارتیشن های شیشه ای ،پارتیشن تک جداره ،پارتیشن دو جداره ،پارتیشن MDF است.

انواع پارتیشن های اداری:

پارتیشن چوبی
در پارتیشن های چوبی به دلیل اینکه عمدتا از چوب استفاده میشود بهتر است تا در محیط هایی که رطوبت دارد استفاده نشود. این نکته ای است که در معماری داخلی باید حتما به آن توجه کرد. چرا که رطوبت باعث میشود تا پارتیشن دچار پوسیدگی شود.

پارتیشن شیشه ای
هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از پارتیشن های شیشه ای نیست فقط در هنگام نصب از استیل هایی نیز در ساختار استفاده میشود تا حالتی اداری را به خود بگیرد. این نوع از پارتیشن های شیشه ای به دلیل زیبایی و ظاهر جذاب و شکیلی که دارد، از محبوبیت بیشتری برخوردار است. یکی از بهترین ویژگی های این پارتیشن ها اسن است که به راحتی نور ار به داخل انتشار میدهند.

پارتیشن MDF

پارتیشن های ام دی اف به نوعی همان پارتیشن های چوبی هستند پس در محیط هایی که رطوبت دارد نمیتوان از آن استفاده کرد. از بین تمامی پارتیشن ها این نوع در بین مردم بیشتر طرفدار دارد و جز پرمصرف ترین پارتیشن ها است. یکی از بهترین مزیت هایی که برای این پارتیشن میتوان در نظر گرفت، عایق صدا بودن آن میباشد. در شرکت هایی که میخواهند از این پارتیشن استفاده کنند طراحی مبلمان اداری را نیز به گونه ای سفارش میدهند که با پارتیشن ست شود.
پارتیشن بندی اداری تک جداره :
در این پارتیشن ها از یک قاب یک تکه استفاده میکنند. این نوع پارتیشن ها از تنوع بسیار کمتری برخوردارند ولی وزن کمتری نسبت به سایر مدل ها دارد. به دلیل اینکه از مواد اولیه کمتری استفاده میشود هزینه مقرون به صرفه تری نیز دارد. برای آنکه در دکوراسیون داخلی بتوان استحکام این پارتیشن ها را تضمین کرد باید در بین جداره ستون هایی به کار برد.
پارتیشن بندی اداری دو جداره

پارتیشن های دو جداره نسبت به تک جداره ها قیمت بالاتری دارد. اما به خاطر تنوع در زیبایی و طراحی بسیاری از مردم از این نوع پارتیشن ها سفارش میدهند. ساختار این پارتیشن به این شکل است که از دو جداره تشکیل شده به همین دلیل مقاومت بالایی دارد. طراحان داخلی به دلیل همین استقامت دیگر بین جداره ها ستون به کار نمیبرند. شما میتوانید بین دو جداره ها از کرکره و یا رده بگذارید. یکی از مزیت های این پارتیشن ها این است که میتوان سیم و یا کابل های موجود را بین دو جداره جمع کرد تا سازماندهی داشته باشند. در مقاله ی دیگر هم درمورد انواع پارتیشن شیشه ای صحبت کرده ایم.